Doğum kontrol hapı ...

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


hasibebiricik

doğumdan sonra doktorum bir yıl sonra görüşürüz demişti genel bir kontrol için ,kızım 14 aylıkken de yine yoğun adet kanamalarım nedeniyle doktora gittiğimde ,doğum kontrol hapı önerdi korunma yöntemi olarak ; yasmin kullanıyorum şu anda biraz mide bulantısı yapması dışında negatif bir etkisini görmedim .


Yasemina

+35 yas ve sigara durumunda onerilmiyor dogum kontrol hapları.

yasmin mukemmel gercekten ben 4,5 yil kullandım tek bir yan etkisi gormedim.

ama bir ertesi gun hapi var ki adı NORLEVO - ertesi gun aldım ve hamile kaldım. Sakın guvenmeyin.


Aysegul_

Ben de 4 yıl yasmin kullandım, aslında standart doğum kontrol haplarından daha farklı yasmin, daha çok adet düzensizliği akne tüylenme gibi hormonal problemlerde veriliyor, bir yandan da doğum kontrolü sağlıyor. Ben de 4 yıl boyunca hiç yan etki görmedim çok memnun kaldım. Tüm doğum kontrol hapları için geçerli yaseminaaa'nın da dediği gibi sigara içimi, daha önceden toplardamar tıkanıklık problemi olması, migren olması gibi durumlara kullanılmıyor genelde doğum kontrol hapları. gerçi benim migrenim vardı yine de kullanmıştım, artık stresten mi haptan mı bilmiyorum çok sık atak geçiriyordum ayda 2 3 gibi.
Bir de düşünürsen bu doğum kontrol haplarının aylık iğne şeklinde olanları var her gün hap içemem diyenler için.
Daha önce doğum kontrol hapı kullandın mı bilmiyorum, en önemli nokta saatinde almak. genelde 12 saate kadar geciktirirsen koruyuculuğunun azalmadığı düşünülüyor ama yine de dikkatli olmak lazım 12 saati geçirirsen de prospektüste ne yapmak gerektiği yazıyor bunlara dikkat et, bunun dışında ilaç aldıktan kısa süre sonra kusarsan veya bazı başka ilaçlarla birlikte alındığında da koruyuculuğu azalabiliyor, hapa rağmen kazaların çoğu bu nedenlerden oluyor. Bu tür durumlarda bir hafta boyunca ek korunma yöntemi gerekiyor.


rana_defne

Yan etki konusunda yasmin kadar başarılı bir yeni nesil doğum kontrol hapı daha var, ondan da sonra çıktı hatta, adı sanırım yazz idi, onu da doktora danışmakta fayda olabilir. belki yasmin'in yaptığı su toplaması ve baş ağrılarını yapmayabilir.


iptal_uye

ben hamileliğim öncesi yaklaşık 4 sene microginon kullandım, herhangi bir sıkıntım olmadı. ama doğum sonrası (hala emzirdiğim için de tercih sebebi oldu) spiral taktırdım. hapı unuttum, saati kaçtı, yan etki sıkıntısı yok. tavsiye ederim. üstelik çok basit bir işlemle yerleştiriliyor. sonra en az 3 sene rahatsın ki bu doktorumun belirlediği  süre. internetten yaptığım araştırmalar koruyuculuğunun en az 3 en fazla 10 sene olduğu.


kubra_maya

Yazılarınızı okudum,paylaşmak istedim.yasmın kullanırken arkadaşımın kandirmasiyla açıkcası ambalajına kandım,yaz hapına başladım.inanılmaz dı bir ayda 5 kilo aldım.panikledim deli gibi.hapı bıraktım hemen hamile kaldım.ben arkadas ve yaz kurbanı yım.4 aylık kızım kollarımda şimdi.ehh sanırım ben kasındım.:))))))))ahu yaşlının ahu kıymetini bilemedim.


kubra_maya

Ah yasminin kıymetini bilemedim:(((((Cevaplamak için Üye ol