Hamilelikte kozmetik alırken nelere dikkat etmeli?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


sevcanvet

ilk 3 ay çok önemli duş jeline veda etmiştim, onun yerine hacışakir beyaz sabun kullandım, malesef şampuan kullanmaya devam ettim ama saç kremi kullanmadım, ilk 3 ay elime eldiven giymeden kesinlikle deterjan ellemedim, sıvı sabunları kaldırdım yerine hacışakir koydum, piyasadaki en pahalı organik makyaj malzemelerini alsamda kimseciklere güvenmedim gene ilk 3 ay makyaj yapmadım, hatırladıklarım şimdilik bu kadar :))


sevcanvet

bepanthane hariç elime krem kullanmadım, vucuduma baby oil sürdüm , krem kullanmadım, parfüm vucuduma sıkmadım kıyafetletlerime sıktım aslında midemi bulandırdılar hiç sıkamadım), koltuk altıma zorunlu rullon sürdüm ama :(


sevcanvet

tabi 3 aydan sonrada devam ettim ama ilk 3 ay çok daha fazla dikkat etmek gerikiyor çünkü önemli organlar ilk 3 ayda oluşuyor, makyaj malzemeleri büyük risk, çünkü cilt ile emiliyor, piyasada organik denilenleri alsamda korkudan kullanamadım, şampuan olarak  johsın babyın bebekler için olan şampuanını öneririm sabun gibi keçe yapmıyor


ayseuze

ben ufak değişiklikler yaptım.saçımı nude diye bir şampuanla yıkıyorum hem kokusu güzel hemde %98 organik olduğu belirtilmiş, ben güvendim.çatlaklarım için kozmetik kremler kullanmak yerine tatlı badem yağı kullandım, makyajımıda sadece rimel sürdüğüm için badem yağıyla temizledim.yüz temizleyicisi olarak organik bir sabun kullanıyorum ve nemlendirici kremimde aynı şekilde.parfümümü değiştirmedim hala kullanıyorum ancak kıyafetlerime sıkıyorum vücuduma sıkmıyorum.vücut losyonu kullanmam gerekirsede organik bir ürün tercih ettim onu kullanıyorum.ve hepsinden çok memnunum. 

bu arada çok güzelleştiğimi özellikle cildimin parladığını söylüyorlar ki hamilelikten mi kullandığım ürünlerden mi şu an bilemiyorum:)
kullandığım ürünleri yazıyım belki araştırmak istersin.
ankara ve eskişehirde mağazası olan fresh line diye bir firma var ben ürünlerinden çok memnunum.koruyucu kullanmıyorlar.ev yapımı bakım malzemesi denebilir.ben onun ekmek kadayıfı sabunu nu kullanıyorum, peeling için doğal sünger.nemlendirici kremi ve phedra vücut losyonu(losyon çok sık değil), aynı markanın tatlı badem yağı çatlaklar için, dudak nemlendiricisi kakaolu olanından.katı şampuanlarının da iyi olduğunu söylüyorlar.
banyoda doğal sünger ve defneli zeytinyağ sabunu kullanıyorum.şampuanda dediğim gibi nude, eşimde kullanıyor oda sevdi şampuanı.bunun dışında oje bile sürmüyorum diyebilirim.bunun yanısıra evde temizlik yaparken çok güçlük çekiyorum, kötü bir alışkanlık olarak katı bir domestos kullanıcısıydım.artık elma sirkesi ve cife talimim.mutfak tezgahını vs. yerleri elma sirkesiyle temizliyorum. banyo vs. cifle.cifi vücuduma temas ettirmiyorum.bu şekilde devam ediyoruz ama ne doğru ne yanlış sen karar vereceksin ben böyle çok rahat ettim.bebeğimin kıyafetlerini falan yıkamak içinde sodasan organik bebek deterjanı ve hacışakir granül sabun kullanıyorum.


masalmasal

Dr.un geniş olmakta haklı sürdüğün ojeye,nemlendiriciye gelene kadar okadar çok zararlı şey varki herşeyden önce yediğin besinler heran organik beslene bilmek imkansız yada tertemiz havada oksijen almak,cep telefonu,bilgisayarda bunlara ekleniyor .. Hal böyle olunca kozmetik çok masum kalıyor.. Tamam ful makyaj demiyorum ama hafif bi allığın ya da duşjeli ve şampuanın zararını düşünecek kadar kasmayın.. doğar doğmaz şampuana bebek yağlarına maruz kalıcak zaten... Rahat olun hamilelikte beslenme ve psikoloji herşeyden önemli..ozlemada7

İllaki makyaj yapmak isteyenler mineralli urunler kullanabilirler,İ.d bare minerals kullaniyorum,memnunum.


masalmasal

Veee etrafındaki herşeyi zararlı gördüğü için psikopata bağlıyor :)) doğumdan sonra bana olmuştu onedenle biraz rahat olun dedim :)


sevcanvet

masalmasal haklısın yiyecek kısmıyla ilgili olsaydı soru onuda yazardım :)) çok dikkat ettim ben özellikle ilk 3 ay çünkü bir hücre bölünüyor el oluyor öbür hücre bölünüyor kalp oluyor, bir hata herşeyi bozabilir, iyice paranoyak yapcam  hamileleri şimdi, genel kural dikkat et ama o kadarda kafaya takma olmalı :)))ottobottorobotto

masalmasal'a katılıyorum.Ben çok hassas cildime ve alerjik bünyeme rağmen duş jelimi,şampuanımı değiştirmedim.Yaz kış demeden de her gün yıkandım ama süresini kısalttım.Ama roll-on yerine karbonat kullandım,çokbilmiş sağolsun.Güneş kremi ve çatlaklar için de Bella B'nin ürünlerini kullandım.Parfüm,deodorant zaten normalde de kullanamam.Makyaj malzemesi olarak Youngblood'un kalemini,rimelini ve farını aldım ama pek de kullanmadım.Zaten her şeyden fenalık geliyordu,el kremlerinden bile.Sık sık elimi yüzümü yıkama ihtiyacı hissediyordum.Hele de şimdi yaz geldi.Bilmiyorum sizi de sıkıntılar basmaya başladı mı?


ayseuze

psikopata bağlayınca rahatlıyorum ben heralde:)evdeki bütün kozmetik ürünlerimi yok ettim:)kendi kıyafetlerimi roxy toz sabunla yıkıyorum.ama bebeğe değer falan diye düşünmemiştim hiç açıkçası:)kokusunu seviyorum ve yumuşacık oluyor.bu arada ablana sipariş vereceksen fresh line ın çok güzel bebek sabunları var, şampuan vesaire kullanmak istemiyorum, şampuanlarıda var ama, annem bizi yıllarca kendi yaptığı sabunla yıkamış geleneği devam ettirmek istiyorum. gözümüz falanda yanmazdı dikkat ederdi gözümüze kaçmamasına.

henüz doğum olmadığı için belki bu kadar titizleniyoruzdur yada doğumdan sonra daha beter oluruz, bilemiyorum ama içim rahat böyle yaşarken:)
ha bu arada çatlaklar için erken mi yazıyorum bilmem ama 33. haftam bitmek üzere, annemin karnı dünya haritası gibi ama bende henüz bi tane bile oluşmadı, benim karnımda dünya gibi şu anda.sadece duştan sonra badem yağını kullanıyorum ve çok memnunum.Cevaplamak için Üye ol