Butik Otel mi, Herşey Dahil mi?

burcuveduru soruyor: 4

Kızım doğmadan önce hep küçük yerlerde, butik otellerde tatil yapıyorduk. Beş yıldızlı otel konsepti bize pek hitap etmiyor. Fakat şimdi bebekle beraber küçük bir yerde tatil zor mu olur diye düşünüyorum (Çıralı ya da Selimiye olabilir)? Bi sağlık problemi çıksa şehir dışı bir yer sıkıntılı mı olur acaba? Bunun yerine bebek bu kadar küçükken büyük bir otelde, herşey dahil mi takılmak daha kolay acaba? Gerçi erken rezervasyon dönemi de bitmiştir ama...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayberke

Selimiye harika bir yer bence çocukla yapılabilecek en güzel tatil sessiz sakin.Dejavantajı yemek yapma derdi,bir de şehire uzaklık.Hasta falan olsa .


asklepios

burcuveduru, biz de sizin gibi butik otel takılan, otele mahkum olmayı sevmeyen bir çiftiz. Bebeğimiz doğana kadar 5 yılda çok gezdik. 5 yıldızlı otel tecrübem ise katıldığım kongrelerde oluştu, hem de öylesine 5 yıldızlılarda değil, hakikaten iyi yerlerde konakladım kongrelerde. Şimdi ben 5 yıldızlı otellerde insana koyun muamelesi yapılmasını, insanların da sırf para verdik diye tüm tatili otelde geçirip sabahtan akşama kadar yiyip içmesini sevmiyorum. Ama bebiş doğunca anladık ki, çocuklu özellikle bebekli aileler için 5 yıldızlı otel konsepti çok uygun. Havuz, park, oyun odaları, bebek bakıcısı, koşturabileceği çimenler, çokça yemek seçeneği... Ama 5 yıldızlı otellerde sağlık hizmetlerine çok güvenmeyin, bir pratisyen hekim aynı anda 6-7 otelle anlaşıyor, otele ya haftanın bazı günleri uğruyor, ya da günün bazı saatleri. Hemşire veya sağlık memuru bulunuyor akşam 17'ye kadar, ama inan bir işe yaramıyorlar. Acil durum için gerekli tehcizatları yok, olsa da müdahale bilmiyorlar. Geçen yaz riskli gebeliğim olduğu için biz de Side'de bir 5 yıldızlıda kalalım dedik. Adamın biri kalp krizi geçirdi, ben ve eşim müdahale ettik (bizi anonsla çağırdılar). Otel doktoru yoktu, acil çantasında kalp krizi sırasında verilmesi gereken ilaçlar yoktu, steteskop çalışmıyordu! Ordan kendimizi Çıralı'ya attık!

5 yıllık Türkiye seyahatleri deneyimimizde "birgün bebekle gelebiliriz" dediğimiz 2 tane butik otel konseptinde yer var. Bir tanesi Fethiye'ye bağlı günlük koyunda The Bay Beach Club, kocaman bir koy otele ait, çok geniş yeşil alanı var, yetişkin ve çocuk havuzu var, yemekler güzel, sığla ormanı içinde, kendine ait küçük bir marinası var, deniz dalgasız ve çocuklara uygun(http://www.thebaybeachclub.com/). Bir avantajı da hastalık gibi durumlarda Fethiye ve Göcek'e çok yakın olması.
Diğeri ise Çıralı'da Hotel Nerissa, odalar konforlu, temiz, yemekler çok güzel, yetişkin ve çocuk havuzu, yeşil alanı var (http://www.hotelnerissa.com/). Çıralı'ya gittiysen biliyorsundur, acil durumda en yakın merkez (büyük hastane için söylüyorum) biraz uzak. Ben gebeydim, gestasyonel hipertansiyonlu halimle gittim. Hep aklıma "acil birşey olursa burda ne yaparız sorusu geldi", sonra da "amaan ikimiz de kadın doğumcuyuz, yaparız birşeyler" dedim. O halimle gece vakti, sıcakta Yanartaş'a bile tırmandım...


burcuveduru

asklepios öneri ve uyarıların için teşekkür ederim. linkleri daha detaylı inceleyeceğim.  fakat gerçekten de her iki otel de butik otel kavramına daha yakın gibi görünüyor ilk bakışta.  

fakat şimdi 5 yıldızlı otel kavramını düşününce sıkıntılar bastı yeniden. orman içindeki, süper lüks tesislerde kalmak güzel tabi, ama dışarıdan bakınca bu tesisleri yapanlara nasıl da sinirlendiğim geldi yeniden aklıma. ormanı biçip, koyları kapatanlara yardım-yataklık etmemek adına kalmamalıyım diyorum içimden. bi taraftan da küçücük bebekle yan gel yat, daha rahat diyorum :) 


burcuveduru

öykününannesi datça süper de; yol uzak :( karaincir'e gitmiştim, denizi süperdi. ama uçakla gitsek, araba orda lazım olur. arabayla gitsek, ankaradan git git bitmez. bize şöyle güneyde bir yer lazım, eylülde havalar biraz serinleyince tabi. bir de sanki apart daha iyi olur gibi gelmeye başladı. bebek de ek gıdaya başlayacak o dönem. dışarda yemek zor olur gibi???Cevaplamak için Üye ol