Uyku sorunu?

0307 soruyor: 9

10 aylık kızım gece saat başı kalkıyor.zaten saat 11:30 da uyuyor ama gece derin uykuya geçemiyor?bu durum bizi çok yıpratıyor daynight diye bir şurup var vermeyi düşünüyorum kullananlar var mı varsa faydası oldu mu Yada başka önerebileceğiniz birşey var mı tecrübelerinizi paylaşır mısınız;(

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ipekkgulnur

11.30 oldukca gec bir saat. Bizde genelde gunduz uykularinda sıkıntı oldugunda gece kalkmalar artar. Gunduz kac kere ve ne kadar uyuyor. Duzenini tam yazabilirseniz. Ben surup vermezdim. Duzenle hallolacaktir. Bide gece beslenmesi varmi?


0307

Saat 9buçukta uyanıyorsa eğer sabah 12de öğlen uykusu var bir Yada bir buçuk saat .birde saat 6 da uyuyor bir buçuk saat sonra gece 11buçuk 12 buluyor uyuması gece 2kez mama içiyor .


ipekkgulnur

Gece uykusunu erkene çekmek lazım. Akşamüstü uykusunu gece uykusuna ceviremezmisiniz. Uyandiginda ne şekilde uyutuyorsaniz israrla uyutsaniz. Erken yattigi icin erken uyanmaz tersine daha güzel uyur. Ama sabahta engec 7 de kalkar. Sonraki gunde duzene girer inşallah. Kararli davranip duzen kurarsaniz sıkıntı yasamazsiniz bence. Gündüz uyku sureleri iyi ama ilk uykuyu gec uyudugu icin ikinci uyku gecikiyo sanirim. 11 den sonraya sarkmamali gibi bişey okumustum. Sabah erken uyandiginda zaten sorun kalmaz. Sabah engec 8 gibi kaldirmayida deneyebilirsiniz.


0307

Evet uygulayacağım çok teşekkür ederimm;(umarım faydası olur akşam üzeri uyutmayın gece9 gibi feln uyutsak gündüz uykusu teke düşüyor amaipekkgulnur

Bence 9 a kadar bekletmeyin cokta yorulmasin. Benim kizim ne kadar gec yatarsa o kadar erken kalkiyo. Bu gece 6,5 ta uyudu. Sabahta 6 7 arasi kalkar.


0307

Yarın deneyeceğim artık;( bugün uyudu çünkü akşam üzeri şimdi vakit bekliyoruz;(


lokuum

çok geç 11 vede 6da uyuyormuş ondan herhalde düzen kurmalısınız.


sarayli

6 daki uykusunu yavaş yavaş 4e çekin. o zaman gece uykusu saati 21.30a kayacaktır. büyüme hormonu gece 22.00-05.00 arası salgılanıyor yanlış bilmiyorsam.


0307

Tşkler;) deniyoruz öğlen uykusu ve ikindi uykusu uyuyor şu anda sadece gece 10 da 10buçukta uyumaya başladı 11 e de sarkıyor bazen ama alışacak niş.gece kalkmaları azaldı biraz ama yine 6 7 kez uyanıyor.gündüz uykusunu 3 ten 2 ye düşürdük sadece inş daha iyi olacak;( birde üst dişleri çıktı ;(onunda huysuzluğu varmış sanırım


Cevaplamak için Üye ol