tatil önerisi?

emp soruyor: 5

çocuklu aileler için gökçeada, bozcada tatili nasıl olur?
nerelerde kalınır?
güneyde oturuyoruz..farklı yerler görmek istiyoruz..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


 Merve

çanakkale turunu tavsiye ederim özellikle ASOS- kadırga koyu - behram kale ve limanı şahane, truva, şehitlik sonra sarımsaklı (şeytan sofrası hep birbirine yakın yerler kaz dağları mesela orasıda güzel geçerken uğrarsınız, belkı ordan adalara da geçersiniz. ben tek bir yerde kalma taraftarı değilim gezmeyi çok sevıyorum cunda adasına gittim.
Adalardan bana pek bi çekici gelmemişti büyük ve heybeliden hiç bir farkı yoktu , sadece evleri çok çok güzeldi, adalar zaten klasik öyledir hep evleri şahanedir, umarım yardımım olmuştur iyi tatiller dilerim :)


emp

muhteşem..görmeyi çok isterim.keşke bu dedikleriniz için tur şirketi olsa..yine de arabamızla gideriz inş. eşim dalmayı çok seviyor, adalarda sanırım dalış planlıyor.benim için yeni yerler görmek ve yöresel alışveriş yapmak yeterli:)şimdi sırada otel araştırması var. evet tavsiye bekliyorum:)


yie

merhaba, belki şu linkten fikir alabilirsiniz;
http://www.bozcaadarehberi.com/nm-nerede_kal%C4%B1n%C4%B1r-cp-3
bu arada Bozcaada'da Ayazma plajı ve denizi nefistir. çocukla gidecekseniz orasını tavsiye edebilirim, ancak bildiğim kadarıyla orada konaklama imkanı yok; otel ve pansiyonlar merkezde..arabayla giderseniz daha rahat olur :))
iyi tatiller...


emp

tatilden döndük..kyrdrk ve yie bilgileriniz çok işime yaradı, teşekkür ederim. iki aile gittik, ikimizin de çocuğu  yaşıt. çok güzel geçti.
önce sarımsaklıda kaldık. ayvalıkta tekne turuna katıldık. akşam cunda adasında yemek. gündüz cunda adasını ve şeytan sofrasını gezdik.cunda çok güzeldi.seytan sofrasında manzara muhteşem..ayvalık tostu ve damla sakızlı kurabiyesi çok lezzetli. adada sakızlı dondurma ve yemekleri beğendik.
assosa bayıldım, bayıldık.limanda kaldık, oteller çok güzel, yemekler çok güzel. assos harika bir yer. hediyelik eşyalar çok uygun fiyata, bol bol deniz kabuklu süslerden aldık.kadırgada eşim daldı, biz çocuklarla sahildeydik..assosa mutlaka yeniden gitmek isterim.
bozcaadada merkezde kaldık. rumların ayini olduğu için her yer doluydu. aslında daha iyi bir yerde butik otelde mesela kalabilirdik ama olmadı.bozacadada ayazma ve  akvaryum koylarına gittik. ayazmada şemsiye, şezlong vs var ama akvaryumda yok. adanın koyları çok güzel.akvaryumda çocuklar kumlarla oynadı biz yüzdük ve daldık.adada sanki zaman durmuş gibi ama çocuklar için zaman durmuyor:) o yüzden biraz zorlandık. genellemek istemem ama adada gittiğimiz mekanlar çok yavaş hizmet ediyor ve fazla nazik, anlayışlı değiller. tutumlarını biraz kaba bulduk. arabadan eşyaları indirinceye kadar evinin önüne park edilmesine tahammül edemeyen bir teyze, çocuklara acil çorba istediğimiz halde defalarca rica etmemize rağmen vurdumduymaz davranan bir lokanta, bizi önce yerimiz yok diye ayakta bekleten, sonra yemeklerimizi geceyarısı getiren bir restaurant, sadece iki dilim karpuza 15tl yazması..hediyelik eşya fiyatlarını sorduğumda 15lira ne alırsan 15 nasıl olsa almayacağını biliyorum diyen ve cevap bile veremediğim o amca yüzünden adadan soğuduk.assos ve cunda gibi değildi, bozcaada. assosta restaurant sahibi sizin gibi müşterilere ihtiyacımız var demişti, birkaç kere. bozcaadada ise sanki siz niye geldiniz der gibiydiler, bir yandan bizi kazıklarken..cundada onca kalabalığa rağmen, serviste gecikmemiz hatamız olduysa kusura bakmayın dediler, bozcadada çocuklara bir kase muhallebi almak  için az daha feribotu kaçıracaktık..üstüne kaba ve umursamaz davranışlar da eklenince bir daha gitmemeye karar verdik.
gezimizin en güzel yerlerinden biri adatepe ve yeşilyurt köyleri idi. köy denmez tabi, eski evler, dizilerin çekildiği mekanlar vardı. görsel olarak güzel ve dinlendirici idi. çınar ağacının altı tüm yorgunluğumuzu aldı.


yie

tatilinizin güzel geçmesine sevindim; Bozcaada'daki sinameki tipler içinse gerçekten üzüldüm; kendileri kaybederler..yaşasın Assos ve Cunda :))) Cevaplamak için Üye ol