2 yasindaki kizim masturbasyon yapiyor

minnosum soruyor: 7

23 aylik bir kizim var ve daha onceleri cok uzerinde durmadigim masturbasyon olayini son 2 gundur abartti. bir suredir yapmiyordu ama simdi eskisinden de fazla . bacaklarini sadece kasardi belli bir sure simdi ise yuzu koyun yatip yapiyor yada bacagima surtunuyor. pedegog ile gorustum bazi cocuklarda olur denk gelir dikkatini baska yone cekin diyor ama imkansiz bunu yaparken bakma ve git diyor dikkatini dagitmaya kalkincada feryat figan kopuyor. bu gecici midir yoksa endiselenilecek bir durum mu. bunu yasayan anneler var ise paylasimlarinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


gokalpileseyrialem

Çok zor bir durum. Lutfen sabırlı olun. Her nekadar normal dense de insan biran evvel bitsin istiyor biliyorum. Benim oglumunda durup dururken vurma huyu peydah oldu bu ara. Ne alakası var konuyla diyeceksiniz şuraya bagliycam geçtiğimiz aylarda da tırnak yeme derdi ile uğraştık ve psikologdan hep aynı cevabı aldık görmezden gelin hemen ilgisini dağıtın sonra bunun doğru bir davranış olmadıgını anlatın. Sizin durumunuzda olan bir arkadasım bu durum yüzünden çok üzülmüştü onunda kızı yanlarında baskaları varken yapmaya başlamıştı. Aslında onlar için çok doğal annesi vücudunu tanıyor ve keyif aldığı birsey yapıyor bunun nesi yanlış. Tek yapılacak şey ilgi dağıtmak. Büyük seyler deneyin abartılı mesela su dolu kap getirin bir anda evin su olması bu alışkanlığa veda ettirmeye deger. Bunun gibi reddedemeyecegi şeylerle o mevzudan uzaklaştırın. Ama sakın sakın ceza vermeyin yada ürkütmeyin cinsellik omurluk bir mevzu hayatında psikolojik bir vaka haline gelmesin. Bu konu ve daha bir çok mevzuda olduğu gibi annelik sabır isi kolaylıklar diliyorum.tiara

kesinlikle doğal bir şey bebek masturbasyonu, sakın öfkelenmeyin ve kötü bir şey yaptığını ima etmeyin..sadece bunun özel bir şey olduğunu, insanların içinde değil yalnız başınayken yapıldığını anlatmak gerekir sadece - ki sizin kızınız zaten size bakma ve git derken bunun mahrem bir şey olduğunu anladığını anlatmış size..her çocuk annesi fark etsin etmesin masturbasyon yapar, siz de ben de hepimiz yapmışızdır sadece hatırlamayız, o yüzden sakın endişe etmeyin..


chroma

Tiara, peki bunun bir sınırı var mı? Hangi durumda bir uzmanla görüşmek gerekir? Aynı şeyi Simay da yapıyor uzuuun bir süredir. Bebekliğinde başladı. Mama sandalyesine oturunca yapardı, sonra koltuk kenarlarını keşfetti, şimdi de yerde yatarak yapıyor. Bazı günler abartıyor, uyurken bile yaptığı oluyor. Uyardık, odasında gizlice yapmasını söyledik, dikkatini başka şeylerle dağıtmaya çalıştık, zamanla azalır diye bekledik ama azalmadı. Hatta iyice rutine bindirdi. Bizimle oyun oynarken bile arada kalkıp odasına gidiyor. Ya da odasında başka çocuklarla oynarken onları bırakıp yapmaya başlıyor.


tubatulay

Benim ablamın kızı yapardı bi köşeye çekilir yere yatardi görmezden gelirdik sonra gecti annen ilkokul öğretmeni ilk birde erkek cocuklarının bazıları sıra altında pipileri ile oynayan oluyo derdi ablamın kizi sımdı 15 yasında coktan unuttuk bile


chroma

Durum bizi rahatsız etmeye başlayınca ve okulda da yaptığını öğrenince geçen hafta pedagoga gittik. Yapma sıklığının normal olmadığını, bırakması gerektiğini, yaşı itibariyle (4'e yaklaştı) görmezden gelme veya dikkat dağıtma yöntemlerinin işe yaramayacağını söyledi. İlk aşamada 1 ay boyunca babasıyla beraber hergün kendisine sakin ve net bir biçimde "bu güzel bir hareket değil, ayıp, bunu yapmanı istemiyoruz" dememizi istedi. Kızmadan, korkutmadan (kızarır, kanar vs gibi) ve yumuşamadan (bu arada çocuklarına yakarım, keserim, köpeğe ısırtırım vs diyen aileler de varmış). Eğer 1 ay sonunda aynı sıklıkta yapmaya devam ederse, işte o zaman üstesinden gelemediği bir bağımlılık olduğuna karar verip kendisinin devreye gireceğini söyledi. Gözlemlediği kadarıyla kızımın gayet akıllı olduğunu, anne ve babanın aynı tepkiyi verdiğini görünce bırakacağına neredeyse emin olduğunu da ekledi.
1 haftadır hergün, günde sadece 1 defa söylüyoruz bu cümleyi ve 1 haftadır hiç görmedik yaptığını. Yine de 3 hafta daha söylemeye devam edeceğiz. Bununla beraber mahremiyet kavramını ve iç çamaşırı kurallarını da anlatıyoruz.  
Önceden de konuşuyorduk ama ben genelde tepkili ve kızarak yaklaşırken babamız daha sakindi, bazen dur diyor bazen de görmezden geliyordu. Kızmak da doğru değil, görmezden gelmekte.
Cinsel kimliğini tanımaya çalışmasının normal olduğunu ve yaptığının kendi kafasında cinsellikle bir bağlantısı olmadığını elbetteki biliyorum, henüz böyle bir kavramı yok. Kolunu okşamakla aynı şey onun için. Ama yaşıtlarıyla oynamak veya herhangi bir oyuncağa / aktiviteye yönelmek yerine halıya yatıp debelenmesi beni hem üzüyor hem de artık sinirimi bozuyordu. Görmezden geldiğimizde yarım saati buluyordu bırakması. Velhasıl kelam 1 haftadır rahatız. Umarım tamamen üstesinden geleceğiz bu sorunun.


velvele

merhaba

benim de kızım son zamanlarda aynen bacaklarını kasmaya başladı, hafta sonu abarttı,canı sıkılınca yapıyor beni çok rahatsız ediyor, dün birkaç kez kızdım dayanamadım. yazılanları okudum sürekli ilgisini çekmeye çalışıyorum ama çok inat ediyor kesinlikle aldanmıyor ben de bırakıyorum derken yarım saat yaptığı oluyor.izmirde uzman pedagog kime gitsem bilemedim?deneyimi olan arkadaşlar süreci nasıl atlattılar ?

teşekkürler,Cevaplamak için Üye ol