ÜTÜ-ÜTÜ YAPMAAA

kuzey_mania soruyor: 7

slm, ütü malum bir sorun gecen haftaya kadar ütüccü diye bir firmadan 30 parçayı aylık 30 tl ye ütületiyordum eşimin gömlek ve pantolonlarını bu şekilde idare ettik ama fakat gecen hafta zam yapmışlar 40 tl olmus bende sinirlendim iptal ettim ama iyi mi ettim acaba??Temizliğe gelen kadına öğlene kadar sadece ütü yap öğleden sonrada temizliğe geç dedim cam mam silme benim için tüt yapman daha önemli dediysemde hepsini ütüleyememiş -anlamıyorum halı silmekten daha kly ütü yapmak ama bunu temizlikçilere anlatamıyorum hiç istemiyorlar ince iş diye olabilir mi?Neyse bugün biraz kalanları yapayım dedim ama 2 tanesinden sonra 3.ye gücüm kalmadı malum sıcakta hamileyken aramı vermeli şu ütü işine 1 saat kasıp ayakta ütülesem riske mi atarım acaba kendimi?
Kararsızım ve I HATE ÜTÜ!!

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


deren

Merhaba,
Ben gömlek haricindeki tüm ütüleri oturarak yapıyorum. Hatta TV'de sevdiğim bir programın olduğu saatlere denk getirmeye çalışıyorum. ütü masasını koltuğun önüne kurup bir tarafıma ütülenecekleri, bir tarafıma da ütülediklerimi koyuyorum. Reklam arasında da ütülediklerimi yerleştiriyorum. Eşim hafta içi sürekli gömlek giydiği için, çalıştığım dönemlerde gömleklere de sınır koyuyordum. Çok fazla birikmişse sadece o haftalık, her güne bir gömlek ütülüyordum. Ya da bazen eşim sadece ertesi gün giyeceği gömleği ütülüyordu. Ben de ütüden nefret ettiğim için bu tip kurallar koymak iyi geliyor. Neyse ki şu anda hiç birikmiş ütü kalmadı ve yıkanan çamaşırları hemen ütüleyip kaldırıyorum. Benim doğum yaklaştığı için evi derli toplu tutmaya çalışıyorum. 1 saatimi bile almıyor biriktirmeyince. Ama doğumdan sonra yine biriktirme dönemi başlayacak sanırım. O yüzden ütücünün web adresini alabilirsem sevinirim. 30 parça 40 TL iyi bir fiyatmış bence. Çünkü dry center'da bir gömlek ütüsü 4 TL. 


rana_defne

Bu haftaya kadar, benim 2 saat süren ütü seanslarım olmuştu ve bir sorun yaşamadım. Ama çok yoruluyorsan ve riskli olduğunu düşünüyorsan, gömlek ve pantolonlardan oluşan 30 parça için 40 TL hiç de kötü bir fiyat değil bence. Sonuçta senin ve bebişinin sağlığı için diye düşünebilirsin, o zaman gözüne batmayacaktır. ;)


Ulku

sosito, o alimunyum folyo ne pratik bir fikirmis, deneyecegim.

utu konusunda biraz da kendimizi "hepsine lazim degil" diye yonlendirmemiz, bazi kiyafetleri utu zorunlulugundan cikarmamiz gerekiyor sanirim.


perihan

Kadına verdiğiniz günlüğün yarısı 40 lira civarıysa devam edin ütüccü'ye. Zaten sevmiyorsa onlar kadar özenmeyecektir.


kuzey_mania

 TESEKKURLER ...ütüccü nün tel no yu veriyorum sanırım tilki misali dönüş yapıcam vericem ütüleri :))
ALO ÜTÜ HATTI 0216 469 0 999


GulcanDeniz

Herkes kendi giyeceği şeyi ütülese hayat daha kolay olurdu belki kadınlar için diyeceğim sabah sabah :))


cerenaltintel

Bir de ÜTÜCCÜ var istanbulda. Ahh Eskişehirde de olsaydı ya, neyse şimdilik kayınvalidem sağolsun:)Bir tek eşimin gömlekleri bile ütülese içim rahatlıyor:)
http://www.utuccu.com/iletisim.aspCevaplamak için Üye ol