İleri derecede astigmat

ozgu_naz soruyor: 4

Doktor kizima 3 numara astigmat tanisi koydu. Ve goz tembelligine bagli %80 gorme kaybi var dedi. Gozluk ve 5 hafta sonrasina da goz kapama tedavisi yapilacak. Sule Ziylandan randevu alamiyoruz maalesef ocak sonuna kadar.ilk sorum İstanbulda iyi bir goz doktoru. 2.sorum ise benzer bir sorunu yasadiniz mi ve surec nasil ilerledi. Tadim kacik malum :(

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ayliz

Merhaba,

Geçmiş olsun, göz tembelliği önemli bir konu. Zaman kaybetmeden rehabilite edilmeli.

Hekimliği hakkında bir bilgim, tecrübem yok ancak Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde (Altunizade taraflarında galiba) Dr. Serpil Akar adında çocuk göz hastalıkları ile ilgili bir hekim var. Bir danışın isterseniz.

Bu arada, Allah dermansız dert vermesin. Zamanında fark edilince yapılan egzersizlerle, gözlükle vs. tedavisi olan bir durum.


kurablyemm

Kartal da pr Gülten manav ay kizilayda çokiyi bbağdatcCD özel muayenesinde var sanırım kesinlikle iyi


OzlmOnrZynp

Göz tembelliği erken teşhis ve düzenli egzersiz ile tedavi edilebilir diye biliyorum . Cok moralini bozmamaya çalış o yüzden .biz Bursa'ya gittiğimizde Yıldırım Beyazıt Usta ya gidiyoruz .memnunuz . Belki o taraflara yolunuz düşüyorsa özellikle uzmanlık alanı bu tarz konular .


meltemy

merhaba, öncelikle geçmiş olsun, 

kızıma da yaklaşık 1 sene önce, 2 yaş göz kontrolünde, sağ gözde 2 numara hipermetrop teşhisi konuldu ve o zamandan beridir gözlük kullanıyoruz.6 ayda bir kontrollerimiz var.
sizi çok iyi anlıyorum,başta insan üzülüyor,bu süreç nedir,nasıldır,saçındaki tokayı bile sıkıntıdan çıkaran çocuk nasıl o gözlüğü veya kapama aparatını sürekli gözünde tutar diyorsunuz ama inanın hepsine de alışıyorsunuz zamanla,üstesinden geliyorsunuz yeter ki allah dermansız hastalık/dert vermesin.Cevaplamak için Üye ol