Anne bağımlılığı

sushi soruyor: 7

Herkese merhaba,

5 yaşındaki oğlumu 2 yaşını bitirene kadar emzirdim. Ayırmak biraz zor olsada başardık. Ama bu sefer benim kolumun altını mıncıklamaya başladı. Pamugum pamuğum diye seviyor. Ama konum itibariyle bu sevgi benim hiç hoşuma gitmiyor ve budurum sürekli gerilmemize sebep oluyor. Ne olur bir akıl verin. Üzerine düşme geçer falan demeyin çünkü bu durum gerçekten geçecek gibi durmuyor. Gece uyanınca sabah uyanır uyanmaz yani sürekli eli kolumda :)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yaprak

benim oğlumda aynı şekilde çok seviyor mıncıklamayı, dışarıda olduğumuzda izin vermiyorum onun dışında sevgi gösterisi olarak düşünüyorum rahatsız olmuyorum, sorgulanacak bir durum mu onuda bilmiyorum açıkcası 


bellroad

5 yasında mı suan? 2 yasta memeyi kesince benimki de burnumu sıkmaya basladı. oyun oynarken, dısarıda iceride farketmez sabah aksam aklına gelir gelmez burnumu sıkmak istiyor, opmek sevmek sıcaklık hissetmek gibi onun icin. cok rahatsız olsam da karsı koymuyorum herhalde zamanla biter diyorum ama 5 yasına kadar suruyorsa isimiz zormus..


akasya2213

Benimkide dirseğine iniz un arasındaki bölgeye hayran uykuya geçerken,uyanınca,yemekte heryerde eli kolumda.artik sinirlerim bozuldu bugün burak kolumu diye söylenirken buldum kendimi 3,5 yaşında suan,5 yasa kadar sürer mi ya vallahi kendimden nefret ettim


gokceseda

Kızımı 40 gün emzirebildim. 3 aylık olduğundan beri özellikle uykusu olduğunda uykuya geçerken ve beni severken kolumu tutar. 3.5 olmak üzereyiz hala böyle. Elim sıcak kolun soğuk çok güzel oluyor diyor bazen:) emziremedigim için kendine böyle bir temas buldugunu böyle rahatladigini dusunuyorum. Ne kadar sürer bilmiyorum ama o da ben de mutluyuz. Birşeye illaki bağlanıyorlar anne saçı kolu memesi battaniye oyuncak vs. Geçicidir elbet. Ben kolumu tutmasindan çok memnunum ama birgün bitecek..


gokceseda

Uzun ince yastıklarına sarılıp yatmayi da seviyor son aylarda uyurken kolumu daha çabuk bırakıyor artık.


sovan

Eli kolunuzda sürekli mıncırması mı gerilmenize neden oluyor? Hiç mi bırakmıyor? Geriliyoruz derken nasıl birşey yaşanıyor? belki tepki verdikçe daha çok yapışmasına sebep olmuş olabilirsiniz. Tam anlayamadım durumu açıkçası. 

Yalnız benim kızım da bana çok bağımlıydı. 6'dan sonra kopmalar başladı ve 6,5 yaş gibi bağımsızlaştı. Bizim bağımlılığımızı gören ve yaşayan anlayabilir. Çok zorlamayın. 
Bir soru da baba hayatınızda var mı? Yoğun çalışma veya ayrılıktan dolayı tek ebeveyn gibiyseniz, bu durum da bağımlılığa neden olabiliyor. Baba varsa, erkek çocuğu olduğu için de biraz daha fazla baba-oğul zaman geçirmesi gerekebilir.


sushi

Eli kolumda değil kolumun altında bu gerilmeme sebep oluyor. Ben sürekli yapma derken uyarıyor halinde buluyorum kendimi. Baba hayatımızda. Ama bu daha çok çocuğun vazgeçemediği bir şey vardırya onun gibi. Bölge olarak yanlış bence kolum olsa yada yanağım mesela bu kadar gerilmeyiz sanırım. Burun sıkmakta feciymiş :)Cevaplamak için Üye ol