diş çıkardığını nasıl anlarız

Aysegul_ soruyor: 7

oğlum 6 aylık oldu. dünden beri huzursuzluğu var. gece güzel uyuyor ama gündüz çok mızmız. 5 dk bile bırakıp başka odaya dahi gidemiyorum, hiçbirşeyle oyalayamıyorum en fazla 2 3 dk oyalanıp sonra ağlamaya başlıyor. Sürekli emmek istiyor, bazen yarım saatte bir.. gündüz uyku da uyumuyor doğru düzgün, 2 kere yarımşar saat uyudu dün. ne oldu anlamadım 2 gündür huyu çok değişti ki normalde hiç böyle değildir. acaba diş mi çıkaracak nasıl anlayabilirim üst diş etleri eskiye göre beyaz görünüyor ama alt tarafta pek bir farklılık göremedim. bu arada bir aydır çocuğun düzeni alt üst oldu taşınmamız nedeniyle, hatta düzen filan kalmadı. son bir haftadır nerdeyse her gece başka bir şehirde yatıyor. gündüzleri de hep arabada geçiyordu ama 2 gündür aynı evdeyiz 1.5 ay da burada kalıcaz. tekrar eski düzenini oturtmaya çalışıcam. acaba bu huzursuzluğu artık yeter beni dolaştırıp durmayın diye mi yoksa diş veya başka bir sebepten mi?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


iptal_uye

her bebeğin diş çıkarma zamanı aynı değil ki o yüzden merak etme melihim :)) ama sanırım sizin için biraz erken. henüz 3 aylık bebiş :)
çok sıkıntı yaşadığında calgel sürdüm ben de ve 5 dk. içinde rahatladığını gördüm.


melihim

bende calgel kullanıyorum eczaneciye sordum gunde 5 6 kere kullan dedi ama zararı olabilir mi diye düşünmden de edemiyorum


1989

benim kızımında bi kaç gündür mız mızlığı var dişleride kaşınıyo ama bakalım artık bekliyoruz


nike

bebegimin alt sag disi yuzeye iyice yaklasmis seffaf bir hal almis sabah farkettim acaba ne kadar surede patlar?


gesnur

10 güne yakın patlar sanırım:)


mert_mert

yakındır bir anda patlar ayrıca peşi sıra gelir 6 tane olurlar :))


nike

amanin!!! aynen dediginiz oldu:)) iki kucuk minik sevimli dis geldi alttan hemen..simdide ust dudagini emmeye basladi salyalar sapir supur her yeri kemiriyor acaba sira ustlerde mi?oyle hatirliyorum:))) simdilik hic sorun yasamadik aglamalar uykusuzluk olmadi.ara ara huzursuzluk oluyo artik.ama azilar falan daha zor diyorlar:(tam da ise baslayacagim zamana denk geliyor...yandik!
Cevaplamak için Üye ol