Süt sağma makinasının sterilizasyonu

kuzusum soruyor: 3

Merhaba Nurti anneleri, iki ay sonra işe başlayacağım içim süt sağıp biriktirmeye başladım. Çok verimli olmasa da zaman için de tekniği kavrayıp geliştireceğime inanıyorum. Sorum ise şu: Gün içerisinde birden fazla farklı zamanlarda sağacağım. Her sağmadan önce süt sağma makinesini sterilize etmem gerekli mi, yoksa  sadece yıkayıp kurulamam yeterlimi? Hangi sıklıkla sterilize etmeliyim? Sterilizatör cihazım yok, kaynatmam gerekiyor her seferinde. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


CigdeM_eC

ya bende bir cevap istrym yardm arkadşlarr nasıl olcak


ilkayoz

Kaynar su ile yıkaman yetreli olur,akşam eve gittiğinde kaynatırsın.Ayrıca yedek şişede alabilirsin,böylece için daha rahat eder.


aicha_hero

Bende ise baslayacagim zaman en cok merak ettigim konuydu ilk baslarda su sebilinden kaynar su alip calkaliyodum parcalari sonra sut odasina gelen annelere bakarak sagma aletini buzdolabina koymaya basladim.tupperdan saklama kabi aldim isim bittikten sonra kutuya koyup buzdolabina koyuyorum.Sonucta calusinca zaman degerli oluyor sagmays gidince hemde alalade calkalamaktansa bu cozum rahat oluyorCevaplamak için Üye ol