yardım!!!mastit geçeren yokmu?

tugba_zehra soruyor: 10

Bir haftadır Gögsumde kızarıklık ve beze var genel cerrahiye gıttım antıbıyatık kullanmama ragmen geçmiyor agrım ve ateşim yok ama gecmıyorda?ne kadar surede geçer?aynı seylerı yasayan var mı ?YADA  bu konuda ankarada doktora gıden?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


tugba_zehra

mastit dedı doktor???


tugba_zehra

ne kadar kullandınız antıbıyotık?

 


ayse_deniz

Cegeda+1. Mastitde zonklama şeklinde bir ağrı ve birden çıkan acayip bir ateş oluyor. Bende 1 hafta duocid içmiştim ve geçmişti.


oko

ben 5 kere geçirdim mastit. göğsü boşaltmak gerekiyor, zira içerde kalan süt enfeksiyona yol açıyor bekleyince. sıcak kompres yapıp sonra sağmak yada emzirmek, bir şekilde boşaltmak lazım.


elisam

hep emzirmen gerekiyor, makina ile sağmakta işe yaramıyor, çocuk emdikçe azalıyor, acı veriyor ama kanlları en iyi bebek emerken açıyor. sıcak su torbasıda rahatlatıyor ama arkasından hemen emzir, en iyi metod bu. geçmiş olsun

 effem

Ben de gecirdin mastit ama ates fln olmamisti. Ultrasonla bakip,mastit oldugundan emin olduktan sonra antibiyotik vermisti genel cerrah. 10 gun kullan demisti,5gun kullaninca gecmisti devam etmedim sonra:)


karanfilim

geçmiş olsun,bilgim yok
baharb

surekli o gogsunu emzirmeye calis, sut bitse bile emzir o gogusten ki bebek acsin tikanan yeri. ve degisik pozisyonlarda da emzir, sicak dustan sonra emzir. bebek pompadan daha etkili aciyor kanallari.


JEANDARK

ben de 4 kere mastit geçirdim ama ateşim oldu ağrım da ama sertlik bir süre devam etti hatta hep aynı memeden geçirdiğim için o taraftan hep daha yavaş süt gelirdi. Memeden de kestim ama sertlik hala devam ediyor desem. Kızarıklık devam ediyor ama ağrı yoksa selülit de eklenmiş olabilir 1 kutu antibiyotik 5 gün veya 7 gün sürer en az on gün kullanman gerekir. Cevaplamak için Üye ol