Küçükyalı ve yakınlarında anaokulu tavsiyesi

Idil_79 soruyor: 10

Değerli Anneler,

Bundan yaklaşık 3 ay kadar önce Göztepe, Merdivenköy taraflarında bir yuva arayışımız vardı. Ancak şartlarımızın değişmesi sebebiyle daha 3 aydır Sirus Anaokulu'na giden kızımı servis bulamadığımız ve gerekli organizasyonu sağlayamadığımız için evimize yakın bir anaokuluna geçirmeyi düşünüyorum. Bu sebeple, oldukça sevdiği ve alıştığı okulundan ayırmamız gerekecek gibi görünüyor.

Sizlerden Küçükyalı ve Küçükyalı'ya yakın semtlerden (bostancı, altıntepe, idealtepe ...) önerebileceğiniz yuvaların isimlerini paylaşmanızı rica ediyorum.

Şimdiden yardımlarınız ve eri dönüşleriniz için teşekkür ediyorum.

Sevgiler,

İdil Saylam Kabataş

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


yaprakveteoman

Merhaba İdil hn, 

Küçük Şeyler Suadiye ismiyle geçen ama Bostancı'da  ulaşımı rahat , merkezi bir konumda bulunan anaokulunu tavsiye edebilirim. 
Ancak kontenjan bulmak zor olabiliyor. Herşeyden önemlisi içinize sinen bir okul olması.
Bu da kişiye göre değişiyor. İnşallah en kısa sürede bu sorunu çözer seveceğiniz , içinize sinen bir okula çocuğunuzu gönderirsiniz.

Saygılar, Sevgiler
Yaprak


dilrubaa

Acikcasi bence o tarafta cok alternatif yok, yani goztepe tarafina gore kalite biraz daha kotu bu tarafta. Ama yine de elma agaci kucukyali, kucukyali amerikan anaokulu en iyi alternatifler bence. Kucuk seyler bizim eve yakin ama tam tren yolunun yaninda, benim tercih etmeme sebebim buydu.


sefemu

altıntepe de saklı dünyam reggio emilia anaokulu şu an bana en yakın gelen okul.. eylül için düşünüyorum.. bostancı suadiye arasında kırmızı balık var sanırım çok tercih ediliyor ama görüşmedim henüz.. yine bostancıya daha yakın ama suadiyede olan izci var ama fiziki olarak içime sinmedi.. ben de cvpları merak ediyorum:)


ebrucncyln

Adetepe'de Ada Anaokuluna gidiyor oglum , çok memnunum. Tabii ki memnuniyet biraz da kişilerin bakış açısına göre değişiyor. Mesela bazı kişiler, daha 3 yaşında çocuğa satranç dersinden, ingilizce dersine, yıl sonu müsamerelerine zoraki hazırlanmalarına, ders saati gibi, bale vs verilmesine çok olumlu bakarken, ben bundan hoşlanmıyorum, kurumumuzun pedogojik açıdan kendini geliştirmiş bir kurum oldugu kanısındayım ki, oğlumda bu sonuçları olumlu olarak gözlemleyebiliyorum. bunun yanında, yemek listelerinin de benim için uygun olması burayı tercih etmem de büyük etken. Çoğu kurum bilirsiniz ki aburcubur yüklemesi yapıyor ve benim için olumsuz bir özelliktir bu.


yaprakveteoman

Bir ekleme yapmak istedim. Günün herhangi bir saatinde  Okulun mutfağına girip (girmenize izin verildiyse tabii)  bir bakmanızda fayda var. Benim civardaki okulları elememin en büyük sebeplerinden biri buydu.

Yemeklerin aynı binada yapılıyor olması ve temiz tertipli ve organize bir mutfak işleyişi olması beni seçtiğim okulda etkileyen baş faktör. Ulaşım sorununun olmaması ve pedagog ile sık sık iletişim halinde olabilme imkanı diğer bir faktör. Verilen eğitim programının içeriği de eşdeğerde önemli.

  Önem arzeden özellikler ve sıralaması kişiye göre değişiyor.İçinize sinmesi gerekli.yeshim

küçükyalı sahilde elma ağacı

3 senedir kızım orada gönül rahatlığıyla tavsiye ederim


Idil_79

Merhaba Değerli Anneler,

Öncelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Ben bu okuldan daha önce bazı okulları gezmiştim. Bunlardan biri Suadiye'deki İzci idi ve ben gittiğimde yeni el değiştirmişti. Normalde çok tavsiye edilen bir okul olduğu için gidip görmek istemiştim, sahiplerinin değişmiş olması ve bu konudaki tecrübesizlikleri beni düşündürmüştü. Ayrıca okul da biraz küçük gelmişti. Yanılmıyorsam hemen yanında başka bir anaokulu daha vardı. Çok içime sinmediği için kararımı bu doğrultuda kullanmamıştım.  Bostancı Elma Ağacını bir arkadaşım kesinlikle tavsiye etmeyeceğini belirtmişti ama Küçükyalı için herhangi bir yorum almamıştım. Küçük Şeyler Suadiye  ilk gezdiğim anaokuldu. :) Daha yeni açılıyordu o zaman. Fiyatı çok pahallı ve bir miktar ticari gibi gelmişti bana. Bahçesinin çok ufak oluşu, yeni kurulmuş olmasıdnan kaynaklı binada riskli gördüğüm (kapı eşiği tümsekleri vb.) konular dikkatimi çeken ve beni olumsuz etkileyen hususlar olmuştu. Belki de mesleğimin (İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanı) olumsuz yanlarından biri de güvenlik açısından riskli konulara gösterdiğim hassasiyetin biarz fazla olması idi.  Bir kriterim de akşam saatlerinde en azından 18:30 a kadar açık olması.

Tavsiyelerinize bakacağım.

Tekrar çok teşekkür ediyorum..

Sevgiler..

 

Ne yazıkki Göztepe taraflarına göre kalitenin bir miktar düştüğü konusunda ben de sizinle hemfikirim. :( 


Idil_79

http://www.yenisafak.com.tr/gundem/kucuk-seylerde-siddet-iddiasi-682324

Bu tip şeyler duymak da çok ürkütücü, Allah korusun :(yaprakveteoman

Gunumuzde bu tip haberlere arastirmadan itibar etmemenizi tavsiyeler ederim. Altinda yatan farkli konular Olabiliyor.

Saygilar


dilrubaa

Elma agacinin diger subesi bana da pek ic acici gelmemisti, arkadasinizin tavsiye etmememe sebebi bina bahce ozellikleriyse kucukyali cok daha ferah guzel bahceli filan. Ama yonetim ya da ogretmenlerden dolayiysa ayni kadro sanirim su an kucukyalida diger sube kapandi cunkuCevaplamak için Üye ol