Batıkent ve çakırlar'da anaokulu ve kolej tavsiyesi

belisq soruyor: 7

Merhaba, 5 yaş üç aylık kızım için Batıkent ve Çakırlar'da anaokulu da olan bir kolej arıyoruz. Tüzyeksav, doğa ve ingiliz kültür okullarına baktık. Deneyim, olanlar paylaşırsa çok sevinirim. 


Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yelizcetin

merhaba bende cakirlarda oturuyorum.tabiki arastirip bakmak gerekiyor.ben ve esimde ogretmeniz oglumuz icin cok arastirma yaptik .butik okullarin daha iyi oldugu kanaatine vardik.Metotkoleji ne verdik su an 2.sinifa gidecek.memnun kaldik.onerebilirim.


duygu_nehir

Sınav koleji Batıkent e kampüs açtı Orayı tavsiye edebilirim birçok arkadaşım Sınava yazdırdı .. Anaokulu da mevcut


belisq

Teşekkür ederim sevgili anneler.


Ulku

Onur Koleji'ne sakin gondermeyin. merak edenlerle detaylari paylasirim. aynilari okul yonetiminde yazili olarak da mevcut. ozetle: bir yil boyunca bos gecen dersler (evet yanlis okumadiniz, tam olarak bombos gecen, egitim-ogretim adina hicbir sey yapilmayan, cocuklara zorla counter strike ve minecraft oynattirilan dersler, kotunun kotusu kahvalti-yemek, ilgisiz yonetim, sevgisiz.merhametsiz/sefkatsiz  ogretmenler, okul gezisinde kis vakti yolda kalma, otobus ittirme, buzda karda yurutme, varilan yerde oturulacak alan ve wc olmamasi, tum gun tuvaletsiz ve ayakta kalinmasi, bozuk sucuk yedirilip zehirlendirilmesi, tum bunlarin uzerine de piskince "bu bir macera gezisiydi, bilerek bunlari yasattik, tabii ki wc olmayacakti, anne-babalari niye cagirdik cocuklarin tuvaletlerini dogaya yaptirsinlar diye, tabii ki otobus buzda ittirtilecek kaza atlatilacak yoldan cikilacak yanlis yola sapilacak, saatlerce yolda gecikme yasatacaktik, adi ustunde "macera gezisi""diyip yanlislarini kabul etmemeleri, vs. vs.


GulcanGulce

Belisg,kızınız için hangi okula karar verdiniz acaba?Ben de 4,5 yaşındaki kızım için anaokulu araştırıyorum batıkentte.Bugün biz de tüzyeksav'la görüştük.Olumlu görüşlerim oldu ama ücreti çok yüksek.


kappa

Tüzyeksav Liderler okulları;

Merhabalar, okul nedir? diye sorulduğunda bence içinde; sevgi, adalet, disiplin, çevre ve akademik başarı olmalı ve dışı kurumsallık ile bütünlenmeli diye düşünüyorum. Yaşadıklarım aşağıdadır, yorumu size bırakıyorum.

1-Çocuğumun okulda sevgi aldığına eminim. Hatta fazlaca disiplinsizliğe sevk edecek kadar. Bunu zaten para verdiğiniz her kolejden alırsınız.

2- Benim oğlum iki tane kreşi tükettikten sonra son çare bu okulun ana sınıfına kaydını yaptırdık. Bize söylenen öğretmenlerin üstünler için şöyle böyle eğitildiği idi. Ama bunun öyle olmadığını ilk okul bire başlarken anladık çünkü bize önceden de söylenen "öğretmenler her sene değişiyor" lafını teyit ettik. Sen öğretmene adaletli davranmaz onun haklarını vermezsen oda çekip gider. Biz %35 indirimli olmamıza rağmen verdiğimiz paranın yarısına daha güzel bir koleje gönderiyoruz oğlumuzu.

Edinilen tecrübe; çocuk okula kaydettirilmeden tüm öğretmenlerin SGK kayıtlarına bakarak kaç yıldır okulda oldukları teyit edilmeli.

3-Okulda disiplin yok, çocuğu geleceğe hazırlayacak davranış becerilerini, arkadaşlara nasıl davranılması gerektiği gibi sosyal konularda hiç bir şey verilmiyor, oyun oynanıldığı sırada aslında içinde akran zorbalığı barındıran unsurlar ne yönetim ne pdr tarafından tespit edilemiyor. İki örnek vereyim; oğlumu arkadaşları teneffüslerde kovalıyor ve yakalıyorlar, dışarıdan oyun oynanılıyor gibi gözükmesine rağmen bu çocuğumda travma oluşturuyor. Velilerden şikayet almadık ama bu oyunlar sırasında oğlum bir seferinde yakalanmamak için faraşın sapını arkadaşlarına kendini korumak  rastgele sallamış duvar çarpınca kırılmış, bize sınıfın faraşını yanlışlıkla kırdım diye faraş aldırdı, sonradan öğrendik bunu, başka bir sefer yine her yönden yakalanınca önündeki arkadaşına tekme  atıyor. Acı olan buna izin verilmesi kim kendisinin her bir taraftan bir çok kişi tarafından yakalanıp etkisiz hale getirilmesine psikolojik olarak izin verir? Ve birbirleri ile dalga geçmelerine sessiz kalınması vb.

4-Okul bildiğiniz varoş muhitte bazı soğuk sabahlarda hava o kadar kirli oluyor ki (özellikle otomobil lastiği yakılmasından dolayı) adamın genzi yanıyor. Okulda hiç çimen ağaç yok, her yer beton, servisler okulun daracık bahçesine doluşuyor. Anfisi evlere şenlik, bizim salon bile daha büyük desem ayıp etmem.

5-Akademik başarı bence sıfır. Sen Ankara'nın en parlak çocuklarını topla, sonra yaz tatilinde "falanca öğrencimiz Robert Koleji %50 burslu kazandı öğrencimize başarılar diliyoruz" diye sms at, ayıp. Var mı Ankara Fen lisesine soktuğun bir öğrenci, bunu da sorun sizin mezunlar hangi liselere girdi listesini bir görelim deyin, cevabı bende merak ettim.

Ayrıca ilk okulda çocuklar onu denesin bunu denesin diye tam 12 branşta ders var, (beden eğitimi, yoga, teakwondo, müzik, piyona, resim, görsel sanatlar.... bilme ne) bunlar okumamı öğrenecek piyanist mi olacak. Mesela, Piyona dersi var 20 çocuk 1 öğretmen 45 dakika, hafta bir. Bir öğrenci bu kadar sınıf öğretmeninden ayrılır mı? Ama bunlar üstün, sayenizde yarı burslu bir öğrenci soktuk diye göbek atarsınız bir okula.

6-Kurumsallık? O da ne ki? Nerden başlayacağımı bilemedim, bir örnek vereyim anlaşılır olsun.

Bir karı/koca çıkmış okul kurmuş olan bu. Mesela, Çocuğu okula kaydettirirken bir bankada kredisi de olan hesap açtırıyorsunuz ve parayı oraya yatırıyorsunuz. Bunda ne var diyeceksiniz? Şöyle, biz çocuğu okuldan aldık, ama kurumsal yapı o hesaptan para çekmeye devam ediyor, banka bizi arayıp şu kadar faizi ile bu kadar borcunuz var, şu güne kadar yatırmazsanız bankacılık sisteminde kara listeye alınacaksınız diyor, okulu her gün defaten aramamıza rağmen paramız hala iade edilmedi, bir türlü kurumsal okulun müdüresi hanfendiye ve mütevelli heyeti başkanı beyefendiye ulaşıp olur alamamışlar. Ben bu arkadaşları finanse etmek zorunda mıyım sizce?

İlk 5 maddeyi hep yazmayı düşündüm ama 6. madde artık bardağı taşırdığı için yaşadıklarımızı bilmenizi istedim.  

Özetle şu kanıya vardım; Kurumsal kafada biri ben okul kuracağım diyor. İyi de okul çok, dersaneler de okula dönüştü rekabet çok, reklam da çok para, eeee ne yapalım farklı bir yol bulalım, üstünler okulu olalım bu kul var boş (malesef) nasıl olsa, olur, harika olur, nasıl olsa egosu yüksek bi dolu veli var, öyle değil mi?

Son sözüm: Çocuğunuzu seviyorsanız bu okuldan uzak durun.


kuzu14

2018 Ağustos  ayından beri Tad Batıkent de gidiyor çocuğum. Çok memnunuz. Cevaplamak için Üye ol