nAsil anlatilabilir?

sdtulsa soruyor: 3

Sevgili anneler bir kizim var 3 yasini gecti simdide bi kardesi olucak yaklasik 45 aylik oldugunda kizim. Kizim cok fazla kiz kardes istiyordu ben henuz bilgi vermedim son aylarda paylasmayi dusunuyorum ama o beklenti icinde kardesin surekli kiz kardesim olacak diye hayallerde erkek bebek bekliyoruz kismetse nasil konusulmali yoksa dogunca sorun yapmaz mi? Kiz ve erkek cocugu olan anneler nasil aralari? Simdiden tskler..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


mutluannelif

Benim kızım da sorduklarında kız kardeşe daha yakındı. Bizim de kısmetse oğlumuz olucak. Cinsiyeti aynı anda öğrendik, kızım ve eşimle. Sorun yapmadı. Daha öncesinde kız olsun, oğlan olsun diye evde sohbetlerimiz de olmazdı. Yani etkileneceği durumlar oluşmadı diye düşünüyorum.

9 ay uzun bir süreç, bana kalsa ne kadar geç o kadar iyiydi öğrenmesi için ama insanlarla da paylaşıyorsunuz, sus pus duramıyorsunuz. Biliyor ve çok mutlu, her gün sohbet ediyor kardeş konusunda. Zaten en çok istediği şeydi bir kardeşinin olması.

Siz de doktora gittiğinizi ve kardeşini gördüğünüzü anlatırsınız, cinsiyeti söylersiniz. İlk başta tepsi verebilir, endişe etmeyin, alışıyorlar.


_Isil_

Benim kızım da kız kardeş istiyordu. Benim bir erkek kardeşim var, ona bizim gibi olacağını evin tek prensesi olarak kalmaya devam edeceğini söylemiştim sonrasında da doğunca da sorun etmedi hatta adını kendi koydu. Araları 51 ay. Şimdi de klasik kardeş kıskançlıkları var sadece.


sdtulsa

Tskler arkadaslar insallah onu uzecek sancili bi surec olmaz😕 bende paylasmayi son aylara biraktim ama etrafla cok mumkun olmuyor sorarsa sorularini cevapliyorum suan.Cevaplamak için Üye ol