Erken haftalarda cinsiyet tahminde yanılma yaşadınız mı?

denizse soruyor: 4

Merhaba, 13+2 günlükken doktora gittim.Ultrasonla genel durumuna bakarken bize kızımız olduğunu müjdeledi doktor. Ben 16. haftada önce cinsiyet tahmini yapılmıyor bildiğimden sorma ihtiyacı bile duymamıştım.  Şimdi okuduklarımdan ve diğer forumlardan içime şüphe düştü. Böyle bir şeyi söylemek içi erken mi? peki kızım için alışveriş yapmam erken mi?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


DilekCengiz

Sevgili denizse,
Bir kadın doğum uzmanı ve kendi kardeşimin bebeğinin erkek olacağını 11. gebelik haftasında bilmiş bir teyze olarak yine de 13 hafta eğer hekimin iyi bir ultrasona sahip ise erken sayılmaz cinsiyet tahmini için. Elbette ultrasonunu bilemediğimden yine de cinsiyet ayrımlı alışveriş için daha kesin olan 16 lı haftaları beklemeni öneririm. Ehil bir gör ve iyi bir alet bile nadir de olsa yanılabilir.
sevgiler
Dr.Dilek


Opeth

16. haftada bir kızım olacağını öğrendim...
karnım sivri duruyor diye hala erkekmi diye soranlarar gıcık olsamda , içimde acaba hep var..doğunca kızım olursa kırmızı kurdeler yapıştırcam:))


denizse

teşekkür ederim dilek. bir sonraki kontrolümü bekleyeceğim.o zaman soru işaretim kalmaz.


eltemtn

16 günde cinsiyet tahmini diye aradım bu sayfayı buldum. bu doğru mu gerçekten

alıntı:

16 Günde Cinsiyet Tahmini
Çok yakında, doğacak çocuğun erkek mi, yoksa kız mı olacağı hamileliğin 16. gününde tespit edilebilecek. İsrailli bilim adamları, ceninin beslenmesini sağlayan bir hormonun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.

Tel Aviv Genetik Enstitüsü’nde yapılan araştırmalarda, gebeliğin 16. gününde, ceninin beslenmesini sağlayan MSHCG hormonunun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı.

MSHCG hormonunun, annenin kan ve idrarında, gebelik veya gebelik olmadığı zamanlarda testle saptanabildiği biliniyor. Bilim adamları, annenin bir kız çocuğuna gebe kaldığı zaman, MSHCG hormonunun 5 defa daha fazla salgılanadığını belirttiler. Daha önce bir başka araştırmada, MSHCG hormonunun, gebeliğin ikinci ve üçüncü ayında, kız çocuğuna hamile kalan annelerde daha fazla salgılandığı saptanmıştı. Bilim adamları, araştırma sonucunun şimdilik bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için kullanılmaması gerektiğini, bu konuda başka işaretlerin de elde edilmesiyle daha kesin sonuç alınabileceğini kaydettiler.

347 hamile kadın üzerinde yapılan araştırmada, gebeliğin 14-20 günlerinde MSHCG hormonunun 1 veya 3 kez daha fazla salgılandığı belirlendi. Araştırma sonucunda 184 dişi, 163 erkek ceninin meydana geldiği gözlendi. Gebeliğin 3. haftasında MSHCG hormonu yüzde 18.5 daha fazla belirlenen hamile kadınların daha sonra kız çocuğu doğuracakları belirlendi.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,

Kizim kreste yemek yemek ve krese gitmek istemiyor 4

Uyku düzeni ve pınar sibirsky 2

yaseminil 2A
Son: atomkarinca,