Lütfen bi el atın kaç dakika emziriyorsunuz?

Ahmetim soruyor: 5

arkadaşlar ahmet kaç aydır 5da fazla emmiyor ve sürekli istiyor yara  oldu artık siz nasıl yapıyorsunuz 3saate bir emziren aneler nasıl yapıyorsunuz

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Ahmetim

haklısınız canım iştahı çok güzeldi herşeyi yiyen çocuk sıcaktan mı hasta diye mi bilmiyorum herşeyi reddeder oldu inş düzelirfistikcik

Merhaba,
Güncellemenizde görmüştüm, bu aralar bebeğiniz hastalıktan dolayı çok düşmüştür memeye. İştahı da ondan kapanmıştır. Hastayken hiçbir şey yemek istemıyorlar, sadece meme istiyorlar. Bu bir kapris değil, aslında onlar için en iyisi bu. Hastalık döneminde vücut tüm enerjisini hastalığı yenmeye konsantre ediyor, yemekleri sindirmek için bile enerji harcamak istemiyor. Bu yüzden biz yetişkinlerin de hasta olunca iştahımız kapanır.

Tüm bunlar çok normal. Yemesi için zorlamayın. Ne zaman isterse meme verin (ama göğüs yaralarınız için bir doktora görünün. Yaraların sebebi sık emmek değildir. Bebeğiniz göğsü hatalı kavrıyor olabilir. Dişleri kaşındığı için göğüs ucunu çiğnemiş, ya da çekiştirmiş ve çatlaklara sebep olmuş olabilir. Bu çatlaklar enfekte olduysa durum daha da zorlaşır. Bir doktora görünmenizi öneririm. Bebeğin emerken göğsü çekiştirmesinin önüne geçebilirsiniz. Böyle davrnamya başlar başlamaz elini tutarak "Böyle yapmıyoruz canım, cici yapıyoruz, bak böyle cici" diye elinizle ona bu hareketinin yerine koyacağı yeni bir hareket gösterebilirsiniz. Ve elbette çekiştirmeye devam ederse memeden alabilirsiniz.


Sanemm

Sadece emme saatlerinde emer, teklif edersen yani :) Sabah, öğlen ve akşam üç öğün anne sütü, 2 ana öğün(kahvaltı-akşam yemeği) bir ara öğün(öğle meyve/yoğurt) yemek.

Saati gelince emeceğini - yiyeceğini bilir ben dalarsam o talep eder zaten...


Ahmetim

sağolun canım

fııstıkçık;
çok güzel cevaplar veriyorsun lansinoh kullanıyorum rahatlattı şükür .
evet hastalığından olabilir ama emme süresi hep kısaydı onu merak ettim.
biz her türlü uyku yöntemini deneyip başarılı olamaynlardanız en son elde sallamaya kadar vardık ki tek olduğum zamanlar saatlerce ağlama krizi ve uyuyamama yaşadık o dönem ALLAHIM memede uyumasına bile razıyım yeter ki elde sallanmayı unutsun dedim ve memede uyumaya başladı çok emdiği içinde yıprattı memeyi uykuya dalmak için çok haşin emiyor ve çok yaramaz durduğu yerde emmiyo kırk şekle giriyor.
dediğin gibi ısırdığı ve çekiştirdiği zaman konuşuyorum yada vermiyorum memeyi yada dişimi sıkıp ses çıkarmayınca yapmıyor tepki verince oyun sanıyor sağolun yardımlarınız için
sağlıkla büyütün bebeklerinizi;)


sumeyrademir

Benimki 1 dk filan emiyor, bebekler bu aylarda tek çekişte 20 cc ye kadar ağzını doldurabiliyorlarmış doktorumuz öyle dedi. Diğer katı gıdalarına dikkat edin bence çünkü sütle doymuyor artık onlar.
Cevaplamak için Üye ol