yeni oyuncaklar

zeynep soruyor: 10

merhaba,bebegim 11 aylık, ben yeni oyuncak bulmakta daha doğrusu yeni oyunlar bulmakta zorlanıyorum, akıllı bebekler akademisi kitabında hamur (ama evde yapılan poğaça hamuru gibi bişi) ile oynamaktan keyif alacağı yazıyordu, dün denedim, hiç hoşlanmadı, hatta hamurları yedi durdu :)))
Joker'de,e-bebekte satılan oyuncaklar hep aynı ben bile sıkıldım aynı oyuncaklardan, oyun ve oyuncaklar konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ozguranne

Denediğimiz oyunlar:

* Evdeki tahta kaşıklar ve bir kap. Karıştırıp birbirine vurmaca.
* Nohutlu, cevizli, mercimekli kavonozlar.
* Vivident cube ciklet alıp içine bir adet ceviz koyduk. Onunla çok uzun oynadı, ışıkta parlıyor kenarları. (Cikletleri çıkardık)
 * Evde ikea çadırı var, içine saklanıp cee cee yapıyoruz.
 * Geçenlerde evde bizim oynadığımız jengayı çıkardım. Onun tahtalarıyla oynadık bir süre. Kule yapıp yıktık...

Başka fikirlere açığız...


Damla

Ben de o aralar oyuncak işlerinden sıkılıp, doğum günü hediyesi plastik kap kacak almıştım. Çöp kovasının kapağını açıp kapatmaya, içine öbür züccaciyeyi doldurup çıkartmaya bayılıyordu.

Bir de yazın kullandığımız küçük plastik havuzu şişirmiştik, onu ters çevirip altına girip geziyordu evde, arada kafayı çıkartıp cee yapıyordu. Şimdi özledim o halini :)


evren

kutu gibi şeylerle oynamayı oyuncaktan daha çok seviyorlar. Tan benim ayakkabı kutuma bayılıyor mesela bugünlerde. Diğer oyuncakların yüzüne bile bakmıyor.   küçük oyuncakları ona doldurup çıkartıyr sürekli. Veeee evdeki her çeşit çanta. içine bir şeyler koyuh sonra kolunu dibine kadar sokup aramayı seviyor   


atilim

Sayfaları kalın kartondan olan renkli kitaplara da bayılıyoruz.


bur_cu

biz bu dönemde çekmece içindekileri boşaltmaya bayılıyorduk.Mutfakta ve kendi odasında bir çekmeceyi ona ayırdık.İstediği gibi oynadı.Özgürce açıp kapattı. Önemli olan oyuncağın işlevi ve oynamaktan ne kadar zevk aldığı..:)Meryem

Belki çok ilgiç bulacaksınız  ama cansu el gırgırı ile oynamayı çok seviyor bizde ayrı bir gırgır aldık onunla sağ sol yapmaya bayılıyor.Başka birde hafif bir taşın dışına eski yünlerden birkaç kere dolayıp biraz onu kabalaştırın ve yumuşak olmasını sağladım.daha sonra bunun da dışına renkli ince yapılı dikiş iplikleri gibi tüyü olan(adını tam olarak bilmedeğim için tarif etmeye çalıştım) alacalı bir karışım sağlanmış yünlerden düz örgü yapıp onu geçiriyoruz değişik bir görüntü oluyor çok hoşuna gidiyor ve onu saatlerce yuvarlıyor.Birde saklambaçı çok seviyor bugünlerde  kolbastı oynamayı seviyor çok mutlu oluyor.kızımı özledim.


Damla

Meryem,

Şimdi benim de Ilgaz'ın o zamanlardaki hali geldi gözümün önüne. Ben de örme bir topun içine hışırdayan bir şeyler doldurmuş, kısa da bir ip takmıştım. Ilgaz da onunla çok oynuyordu. Kedi yavruları gibiler değil mi? Bence çok güzel fikirler.

Hatta ben de Ilgaz'a bir gırgır alabilirim.


senayc

yiğit in en sevdikleri tencere,tabak  gibi şeyler olmuştu. Odasında ki çadırında ceee oynamaktan hiç sıkılmıyordu. Bir de büyükmarketlerin promosyon dergilerini çok severdik biz. nesneleri tanıması adına da güzel oluyor. aaa telefon, süt vs. gibi.  Zaman ne kadar çabuk geçmiş. Çoğunu unutmuşuz şimdiden. 
dondurma, yoğurt, peynir,kaymak kutularını da çok severdi. Kapaklarını da verip beraber eşleştirebilirsiniz.  Elektrik süpürgesi hala en favori oyuncağımız.
O aylarda konsantrasyon  süreleri de kısa olduğu için herşeyden çabuk sıkılıyorlar.Ozge

Derinin de oyuncak supurgesi var, ben ne zaman vakum yapsam ya da girgirla haliyi silsem o da hemen kapiyor kendi supurgesini hemen yardima kosuyor:) oyuncagi degil de gercegi olsaymis keske:)))

plastik saklama kaplariyla da cok oynardi, hatta mutfakta bir dolap onlarla dolu, oraya oturur baya uzun bi sure oyalanirdi...


zeynep

belki aranızda deneyen vardır, ben 1 hafta once başladım, oyuncaklarını ikiye boldum haftada bir dönüşümlü olarak yarısını kaldırıyorum diğer yarısını oynaması için önüne koyuyorum, eski oyuncukları unutmuş oluyor veeeeee pek memnun bir şekilde yeni oyuncaklar gelmiş gibi oynuyor.

birde dayanamadım ikeadan uzun kagıtlardan ve gazlı kalem aldım(biliyorum cok erken ama dayanamadım işte) tabiki anlamadı kağıt yerine koltukları ve yerleri çizdi :))))Cevaplamak için Üye ol