GAZ sancısı

dildade soruyor: 10

 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


selencem

nurse harveys ile hayat daha guzellesti :))


esrasena

ben de kullanmıştım canım.Babuline ve rezene çayı.En etkilisi rezene çayı bence...


adilcan

siz bolca rezene çayı için bebek içinb de nurse harveys kesinlikle :)bu zor günler geçecek emin olun 3 ay olunca bıçak gibi kesildi bizimkisi :))


selencem

Ben oglan 3 ay hep agladi. Rekorumuz var: sabah 5 - aksam 11 hic uyumadan aglama! Amaaaa 3 aylik olunca aglamalar gecti, hayat bi anda guzellesti :)


mugmela

rezene ve elma yagi, sallama, banyo, kucakta tempolu dolasma, pozisyon degistirme, hamak, karina masaj, emzik, kucak degistirme, acik havaya cikarma, arabada gezdirme...her yol denendi :)  hepsi kismen ise yariyor gunune gore, en etkilileri rezene, elma yagi, araba gezintisi ve sallama...selencem

Malesef en etlilisi zaman. Bana soylediklerinde sinirleniyordum ama dogruymus. Miniklerin sindirim sistemi tam gelismemis oluyor ve 3 ay suruyor duzelmeleri. Bol bol yardim alin, arada nefes alin. Banyoda uzun kalin, kendinize vakit ayirmaya calisin. 2 ay daha :))


dildade

çok teşekkür ederim söylediklerinizin hepsini denedim elma yağı aldım rezene çaı içiyorum doktorun verdiği damlayıda kullanıyorum bizimki pek ağlamıyor da daha çok kızarıp morarıyor ve rahatsızlığını bu şekilde belli ediyor bende kıyamıyorum çok üzülüyüyorum çok gazlı bi bebek 2 ay daha evet inşallah 3 aylık olunca bizde rahatlarız ....şu kendime vakit ayırmayıda artık yapsam iyi olacak aynaya bi baktımda hakikaten zombilere dönmüşüm :)))ananemizde gittiğinden beri kızımla başbaşa kaldık haliyle kendimede evimede bi faydam kalmadı ama arada nefes almalı insan oda ayrı bi motivasyon en çok da bu öğüdü dinleyeceğim hatta  hemen şimdi kız uyurken


tunadem

Bir hafta 10 gün kadar süt ve süt ürünlerini tüketmemeyi deneyin bakalım. Bana demişlerdi de kulak asmamıştım keşke dinleseymişim :( Acı elma yağıyla karnını, ayaklarının altını ovmak bizde de çok işe yaradı. 3. ayda biz de rahatladık ama 4. ayımız çok kötü geçti. Bir de azimle müziğe alıştırmayı deneyin. Kendiniz şarkı söyleyin bol bol. Benimki Şebnem Ferah'la uyur hale gelmişti :) 6. ayda geçiyor diyorlar, bakalım biz de beklemedeyiz.violeta

Benim bebeklerimden biri ileri derecede kolikti hala da geceleri gaz sancıları devam ediyor. doktorumuzun verdiği hiçbir ilaç ve yöntem işe yaramadı. Ama sancıların yoğun geçtiği tüm aylarda sürekli kucakta taşıdık. Hoplattık, Masaj yaptık. ilaçlar ve yöntemler işe yaramamasına karşın vermeye devam ettim. Sab damlanın bebeği sakinleştirdiğini düşünüyorum. Ayrıca çok sıkıntı olursa doktorumuz paranox s fitil kullanabileceğimizi söylemişti. Birde o var. En önemliside kolik isimli bir cd var. çocuğun dikkatini dağıtıyor. böylelikle uykuya dalması kolaylaşıyor.


tunadem

Evet, Sab Simplex benim oğlumu da rahatlattı. Günde 4 kere 6şar damla anne sütüne karıştırıp veriyordum. Bir de Biogaia diye bir damla var. O gaz çıkartan bir şey değil ama direk bağırsak florasına etki ediyor. Ben 15 gün verdim sonra sabredemeyip Sab Simplex'e geçtim (Doktorumuza sorarak tabii). Bu damlalar her bebekte farklı etki edebiliyormuş. Belki sizde işe yarar. Doktorunuza bir sorun isterseniz.


Cevaplamak için Üye ol