İesef iğne ishale ve memeyi bırakmaya yol açmış olabilir mi?

satrun soruyor: 2

Kızım orta kulak iltihabı oldu.750 mg. iesef iğne oluyoruz 5 gün sürecek.İğne bittikten sonra da bir hafta boyunca Suprax antibiyotik kullanacağız.Ancak kızım emmeyi bıraktı.Memeden asla ayrılmayan bir bebekken ne uyurken ne de uyanık emmeyi red ediyor.Sütümü sağdım.Sağdığım sütü de içmiyor.Son iki gündür iştahı düzelmeye başladı.Ek gıda vermeyip sütümü içirmeye çalıştım başarılı olamadım.Sütüm bitmesin diye sağıyorum.Ancak oldukça moralim bozuldu.Ayrıca iğneden beri ishali de geçmiyor.Doktorumuza henüz ulaşamadım.Benzer deneyim yaşayan arkadaşlar var mı?Acaba memeyi tamamen bırakır mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ediluj

Söylediklerinizi orta kulak iltahabıda yapar.ishal ise antibiyotikten olur..geçici bir süreç çok ısrarcı zorlayıcı oluncada red edebilir.vazeçmeyin ama zorlamayında..ek gıdaya anne sütü ekleyerekte verebilirsiniz,belki o şekilde alır sonrasında iyileşincede devam eder emmeye..


satrun

edilüj merhaba,
Sanırım iltihaptan emmiyordu.Şimdi bazan emiyor bazan emmiyor.Sanırım ağrıyınca emmek istemiyor.Hatta bir gün beni de red etti.Kucağıma gelmedi.Yüzüme bakmadı küstü bana.Ancak her gün iğne vurulurken elini bacağını ben tutuyordum.Herhalde tepki verdi.Çok korktum ama iyi bir tecrübe oldu.İnşallah düzelir.Cevaplamak için Üye ol