Kulaklara su kaçırmamak

BERNAUNSAL soruyor: 9

Bebeğinizi yıkarken kulaklarına su kaçırmamak için ne yapıyorsunuz?

Yüz üstü tutulup yıkandığında bebekler kafadan su döktüğünüzde kulaklara su kaçmaz derler doğrumudur?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


arse01

Annemde eymeni öyle yüzüstü yıkadı hep.Bi de banyodan sonra ağzını kulaklarına alıp içindeki suyu çekebilirsin.Eşim her seferinde yapar.Bana bunu ilk söylediklerinde ıyy ne iğrenç demiştim ama çok işe yarıyomuş.Ben yapamıyorum da bu işi eşime devrettim.


ozgu_naz

1 aylıkken orta kulak iltihabı oldu kızım ve biz hep bebek su tıkacı kullandık.yeni yeni bıraktım çok rahat ettim tavsiye ederim


BERNAUNSAL

Evet kulaktan su cekme olayını duydum.Aklımıza takıldığında acaba kaçmısmıdır die takıldığımızda kulaklarından cekmeye çalşıoruz suyu Su zaman kadar bi problemimiz olmadı çok sükür ama hep aklıma takılan bir soruydu. Tıkaç ta tabi çok mantıklı zorluk yasarsam almayı düşünüorum. Tesekkürleer...


ritalar

kulağa direk su fışkıtmazsanız 1 problem olmuyor. öne doğru eğerek yıkayın.
 
kulak tıkacını ben de araştırmıştım ama kullanamadıklarını sölemişti burdaki 1 cok arkadaş.BERNAUNSAL

Anladdım Tesekkür ederiimm...


kuzum

biz kulaklarına su kaçmaması için hiç birşey yapmadık. doktorumuz ve netten de okuduğum birkaç doktor buna hiç gerek olmadığını söylediler. bir sıkıntıyla da karşılaşmadık. zira anne karnında da su içindeler. ve bebeklerin kulak yapıları bunu tolere edecek yapıya sahipmiş. bir doktor da aksine kulaklarını da yıkayarak içerideki kiri böylece suyla dışarı atacağımızı söylüyordu. 15 aydır yıkıyoruz.


lopikcim

Biz uzun zaman kulak kepçelerini öne doğru kapatarak  yıkadık kızımızı( tabi ki 2 kişinin yıkaması lazım bunu yapabilmek için, birimiz su dökerken diğerimiz kulaklarını kapadık yani) , şükür kulakla ilgili hiç bir problem yaşamadık şimdiye kadar..


arseli

Kulaklarına vazelinli pamuk koyabilirsin..


BERNAUNSAL

Hakikaten doğru ya Anne karnında da su içinde bu bebişlerr :)) 

Teşekkürler hanımlar ilginize !!


Cevaplamak için Üye ol