Saç tarama problemi

Nilay soruyor: 7

Kızımın saçları uzun ve kıvırcık olduğundan çok zor taranıyor. Tararken çok dikkat etsem de saçını yolup canını yakabiliyorum. Yurt dışında çocuklar için "detangler" sprayler var ama Türkiye de böyle bir ürün bulamadım. Buna benzer saç taramayı kolaylaştırıcı bir ürün kullanan var mı? 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Damla

Islak mı tarıyorsunuz kuru mu? Şampuanını değiştirmeyi denediniz mi? Ben en son eczaneden Organicare aldım, içeriğini karşılaştırmıştım, büyükler için olan Organiccum'dan tek farkı yulaf özleri eklenmiş olmasıydı, o yüzden daha önce kendimize kullandığımızı kullanıyordum. Oğlumun saçları düz ve kısa, taramak gerekmiyor ama Organicare'le yıkayınca köpürmüyor fazla ve sanki daha yumuşak oluyor, içindeki yulaf özünün krem etkisi yaptığını düşünüyorum, bir deneyebilirsiniz. Bir de banyosunu yaptırdıktan sonra bir tasa ılık su ve bir avuç elma sirkesi koyup başından dökerek tarayabilirsiniz, suyun kirecini alarak saçını yumuşatır.


sedavesila

Ayni sorun bizde de var, ozellikle son 1-2 aydir. Kafasinin arkasindaki saclarin gorunur sekilde uclari kirildi. Taratmiyor kolay kolay, can hiras zedeliyoruz sacini heralde.


Benim kullandigim sampuan da yumusacik yapiyor ama yine de kiriliyor, karisiyor. Ama sirkeyi deneyecegim. Sularimizin cok kirecli oldugunu biliyorum, belki de Damla'nin dedigi gibi sampuanin etkisini kirec aliyor...


Nilay

Genelde şampuanladıktan sonra saçını durulamadan tarıyorum. Kuru taramaya göre daha kolay oluyor. Şimdiye kadar sadece Sebamed ve Nivea'nın şampuanlarını kullandım. İkisinde de saçını taramak zordu.

Schwarzkopf'un büyükler için kolay tarama sağlayan bir ürününü aldım ama çocuklar için uygun olmayabilir diye kullanmaya çekiniyorum. Elma sirkesi önerini ve Organicare şampuanını mutlaka deneyeceğim. 


Damla

Şampuanı bekletmeyin, kremi bekletin derler. Bence şampuanlıyken taramayın, ne kadar hızlı durulanırsa o kadar az kurutur. Sirke krem görevi göreceğinden saçta bekletilebilir, hatta durulamadan saçında bırakabilirsiniz bile, annem bizim saçlarımızın son durulama suyuna sirke koyardı küçükken hep.


ra_she_de

sorunuzun üzerinden zaman geçmiş ama yeni gördüm dalinin çocuklar için kolay tarama spreyi adında bir ürünü var. ben kendim kullanıyorum. belki işinize yarayabilir.


scandinav

organik olarak sabun cevizinı evde kaynatıp banyodan cıkmadan sacınızı içine daldırabilirsiniz.. İnanaın sirke gibi kokmuyor kendine has bir kokusu var ama saçlarınız süper oluyor.. durulamaya da gerek yok..

Cevaplamak için Üye ol