Etiler'deki Mikado ve Koza(bilgi kozası) anaokulu hakkında bilginiz var mı?k memnun olurum.

xyzqw soruyor: 10

her iki anaokulunu da gezdim. oğlum ikisini de sevdi. Çok benzer yönleri var. Aslında asıl önemli olan öğretmen biliyorum. koza'daki öğretmen daha otoriter bir tablo çiziyordu. mikado'daki de daha sıcak biriydi. tamamen yaşamadan anlamam zor biliyorum ancak bilginiz duyumlarınız varsa paylaşırsanız çok sevinirim. çünkü 1 hafta içinde tekrar işe ile başlayacağım. 

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Milford

Merhaba, biz Mikado'ya gittik geçen yıl, öğretmenleri de okul da iyidir. Ama yemek konusunda çok özenli değiller, bir de yılsonu gösterisi var ve epey de tuzlu oluyor. O nedenle bu yıl başka bir okul tercih ettik. Başladınız mı bilmiyorum,  aklınıza takılan bir konu olursa mesaj atabilirsiniz.


xyzqw

Merhaba, mikadoyu denedim. Cok kotu bir deneyimdi. Oncelikle okulun sahibi ve mudurunun daginik duygu durumlari demeliyim herhalde beni feci soguttu okuldan. Oglumu yazdirmama ragmen bir gunun sonuda devam etmek istemedigimi soyledim. Su an bilgi kozasina gidiyor ve cok cok memnunum. Hem okulun sahibinin yaklasimindan hem de ogretmenlerinden cok memnun kaldim. Yemek konusunda dogru bir noktadalar bu benim istedigim nokta olmasa da istedigime yakin:) zaman icinde tecrubelerimi tekrar paylasirim.


OZLEMZ

Merhaba,

Oğlum 3 yaşında ve yaklaşık 4 aydır Mikado anaokuluna gidiyor. Okul hakkında olumsuz deneyim yazan arkadaşın izlenimleri malesef çok gerçekçi değil. Okulla uzun zamandır kızını okula gönderen bir arkadaşımın şiddetli tavsiyesi ile tanıştım. Özelllikle okul müdürü Berrin Hanım'ın çocukların eğitimi ve kişilik gelişimleri ile ilgili yenilikçi ve sahiplenici tavrından övgü ile bahsetmişti. Çocuğumu gözü kapalı emanet edebileceğimi kendisinin bu konuda çok güven duyduğunu söyledi. Okul sahibi Berrin Hn. 'la tanıştığımda yanılmadığını anladım. Tüm çocukları gerçekten çok sahipleniyor ve gelişim süreçleri ile ilgili sürekli geri bildirimlerde bulunuyor. Ayrıca okuldaki öğretmenler de bir anne kadar ilgili ve sevgi dolular. Yemek konusunda ise sadece makarna, pilav ve köfte yiyen oğlumun çok uğraşmamıza rağmen yediremediğimiz sebzeleri okulda bayılarak yediğini gözlemliyorum.

Yorum yapan arkadaşların görüşlerine saygı duyuyorum ancak bir Mikado Velisi olarak bu detayları anlatmadan duramazdım. Çocuğumun emin ellerde olması  konusunda benim için rahat. Okul seçiminde başka hangi faktör daha önemli olabilir ki!

Sevgiler...
Özlem Işık


xyzqw

Özlem Hanım,


Tahammülsüz görünmek adına bile olsa size cevap yazacağım.

Okul adına kendi adıma gözlemlediğim ve içinde bulunduğum durumu "gerçekçi" bulmamanız benim görüşlerime saygı duyduğunuz anlamına gelmez aksine görüşlerimi doğru bulmadığınız hatta yanlış bulduğunuz anlamına gelir. 

Kendi beğenilerimizi, başka kişilerin memnuniyetsizlikleri ile karşılaştırmak yerine sadece ve sadece objektif fikrinizi yazarsanız, yorumunuzun sonunda  eleştirdiğiniz fikirleri toparlamak için fikirlerinize de saygı duyuyorum gibi hiç inanmadığınız bir fikri savunmak zorunda kalmazsınız. 

Faktörlere gelince en çarpıcısı okul müdürünün sigara içmesiydi ve girer girmez kişisel bilgilerin alınmasıydı. En az 20 tane daha yazabilirim ama neyse....


Orhan_Toker

Merhaba,


Ben de bir Mikado Anaokulu velisiyim. Kızım 2.5 yaşında Mikado'da okula başladı. Arada bir yıl başka bir okula gitti ve tekrar Mikado'ya dönüş yaptık. Size Mikado'nun artılarını saymak isterim:

  1. Kendi mutfağı var ve çocuklar anneleri evde yemek pişiriyormuş gibi mutlular. Menüleri ve yemek seçimleri çok iyi.
  2. Ders programları ve içerikleri kesinlikle diğer okullardan çok ileride.
  3. Bahçesi çok güzel ve kışın dahi fırsat buldukça çocuklar dışarıda. Bu da çocuğun temiz hava almasına ve sağlıklı olmasına katkıda bulunuyor.
  4. Okulda personel olarak çalışan her birey özenle seçilmiş ve eğitilmiş.
Daha bir çok ayrıntı sayabilirim ancak bu saydıklarım tüm velileri ilgilendiren şeyler. Ben kendi çocuğumda gözle görülür mutluluk, öz güven kazancı, okul öncesi olmasına rağmen öğrenilmiş bir çok şey ve sağlık görüyorum. Arada verdiğimiz diğer okulda büyük tuvaletini yaptıktan sonra eve pis gönderiliyordu (düşünün ne kadar özen gösterdiklerini), Mikado'da böyle bir şey hiç görmedik.

Mikado hakkında hiç mi olumsuz nokta yok derseniz, mutlaka vardır  ancak burada yorum yapan velilerin değindikleri şeyler değil. 

Umarım yazdıklarım Mikado'yu merak eden velilere ışık tutar.berdev

Selamlar,

3 senedir Mikado Anaokulu velisiyim.Eğitim anlayışı,fiziksel özelliği ve özellikle personel kalitesi Mikado Anaokulu'nu tercih sebebimdir.

Küçük yaştan itibaren okula devam eden oğlum,dil,özbakım ve beslenme konusunda çok aşama kaydetti.Oğlumun gelişim dönemlerinde öğretmenlerin doğru davranış kalıplarına uymasıyla o süreçler kolaylıkla yaşandı ve yaşanıyor.

Lokasyon olarak,cadde gürültüsünden uzak bahçe içinde müstakil bir villa içinde yer alması sıcak ve güvenilir kılıyor.Her mevsim bahçe aktivitelerinin olması oğlumun fiziksel gelişimine çok katkısı oldu.

 Anne olarak;bir tanecik oğlumun duyarlı öğretmenlerle,interaktif programlarla,sanat etkinliklerinin bol,rahat-güvenli ortamda eğitim alması ve  profesyonel mönü ile beslenmesi beni çok memnun ediyor.

Tüm veli adaylarına tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

 

 


xyzqw

merhaba,


Son kez ve acıkça yazmak istiyorum. Herkes kendi deneyimlerinden yola çıkarak yaşadığı olayları aktarır. Sürekli benim deneyimlerimi doğru, dürüst veya gerçekçi bulamamanız, doğrusunu isterseniz beni çok rahatsız ediyor. Üstelik ben sizin deneyimlerinize bu kadar saygı gösterirken. 

Siz iyi şeyler yaşarsanız bunu iyi değerlendirirsiniz, kötü şeyler yaşarsanız da kötü değerlendirirsiniz. 

Burada yazan velilerin bir "Mikado Anaokulu Çok İyidir" kampanyası düzenledikleri hissine kapılıyorum. Bunca senedir hizmet veren bir okulun elbette ayakta kalabilmesi için iyi hizmet vermesi, velileriyle karşılıklı bir memnuniyet çizgisi ile devam etmesi gerekli.

Eminim ki Mikado istikrarlı  çizgisini devam ettirme konusunda bazen sorunlar yaşamıştır ve bu da bana denk gelmiştir. Bu kadar sorumluluk gerektiren bir işte bundan sonra kendi çizgisine devam etmek ya da dönmek için elinden geleni yapacaktır. Başka ne beklenebilir ki? Bu durumda siz şanslı veliler oluyorsunuz. Ben de tercihini başka bir yerde kullanan veli oluyorum. Ancak bu "Mikado Anaokulu Çok İyidir" kampanyasını ben biraz "komik" buluyorum açıkçası. 

tugba


OZLEMZ

Tuğba Hn,

 Mikado hakkındaki  her veli yorumuna cevaben tamamen kişisel cevaplandırma tarzında yazılar yazmanızı son derece  gereksiz ve nezaketsiz buluyorum. Burada amacınız çocuklarımızı emanet ettiğimiz okulumuz hakkında  veliler olarak memnuniyetimizi veya memnuniyetsizliklerimizi paylaşmak. Siz kendi yorumunuzu yaptınız. Bırakın bizlerde kendi yorumumuzu paylaşalım.

Farkındaysanız sizin tercih ettiğiniz ve övgüler yağdırdığınız anaokulu hakkındaki bizler polemik yaratmıyoruz. Bizler de civardaki okulları gezdik. Bizimde sizin çocuğunuzu gönderdiğiniz okulla ilgili olumlu veya olumsuz görüşlerimiz var. Burada amaç okulları  yarıştırmak değil. Konunun özünden koptuğunuzu düşünüyorum.

Lütfen artık sözde saygı duyduğunuz görüşlerimize gerçekten saygılı olun ve her yazıyı sanki şahsınıza gönderilen mesajmışçasına algılayarak görüşlerimizi paylaştığımız bu siteyi tartışma platformuna çevirmeyin.

Bu tutumunuz bizlerde de  ''Mikado'yu karalama kampanyasına'' başladığınız izlenimini uyandırıyor ki emin olun bu tavırlarınızla aslında biz değil  siz komik görünüyorsunuz.

Sizin yorumlarınızı doğru veya gerçekçi bulmama konusu ise tamamen bizlerin insiyatifindedir. Siz de aynı şekilde bizimkileri doğru ya da gerçekçi bulmayabilirsiniz. Bu konuda hepimiz özgürüz.

Ama lütfen, çok rica ediyorum bu mesaja da cevap yazmayın çünkü gerçekten hepimizin vakti kişisel polemiklerle uğraşamayacak kadar değerli.

 

 

 

 

 

 

 xyzqw

Bakın özlem hanım madde madde yazayım;

1. Mikado Anaokulu'nun sahibi Berrin Hanım beni arayıp da yazışmaları okuduğunu söylemeseydi emin olun ki ben de bu yazıları yazmazdım. Ki sanırım bu yazışmaları siz kendisine haber verdiniz. 
2.Sizin görüşlerinize saygı duyduğumu söylemedim, deneyimlerinize saygı duyuyorum dedim ikisi farklı şeylerdir.
3.Değerli vaktinizi bana cevap yazacak kadar harcaya bildiğinize göre polemiklerle uğraşmak istemiyorsunuz gibi bir haliniz yok ve üstelik de benim cevap yazmamamı söylemezsiniz. Hakkınız yok. Madem özgürüz değil mi?
4. Koza ile ilgili olumsuz düşünceleriniz varsa yazın. Kendileri ile paylaşırım hiç korkak dövüşmem. 
ve siz olayın merkezinden çıkıp bana hakaret etmeye başladınız. Durmanızı tavsiye ederim. Bu da 5.


OZLEMZ

Tuğba Hn.

Nezaketsizliğinize aynen devam ediyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Fakat son söz söyleme merakınız ve gittikçe kabalaşan ve tehditkar  üslubunuzla size ve bundan sonra yazacağınız yazılara cevap vermeyi gerçekten çok lüzumsuz  görüyorum.

Yukarıdaki yazıllarınız  okununca amacınızın ve tarzınızın  ne olduğu son derece net anlaşılıyor zaten.

Buyrun platform sizin istediğiniz kadar kabalaşarak istediğinizi yazabilirsiniz.

 

 Cevaplamak için Üye ol