Gece birlikte yatma ve sık uyanma

birbebekannesi soruyor: 2

Eylülün başında tatildeyken Gece köpek havlamalari yüzünden birlikte yattık, sonrasında iki hafta evdeydik. Bir haftada bayram nedeniyle memleketteydik, ay başından itibaren geceleri ağlayarak yanımıza geliyor, sakinlestiremiyorum. Bizim yanımızda çapraz yatıyor ve ayağı bize değdiğinde çok rahatsız olup ağlıyor. Iki uçta biz ortada çapraz bir cocuk, ne zaman baksam gözler açık, ağlayıp uyuyor, sonra bir süre ses yok, tekrar aynı şey...genelde 3 te başlayıp 6 ya kadar neredeyse 2 dk uyuyup yarım saat bakıyor ama kıpırdamıyor. Eşiğinde rahat uyuyan bir bebekti. Şimdi 25. Aylık...tavsiyeleri olan var mi

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sLnKA

Bir iki ihtimal geliyor aklıma. Öncelikle gece bakıyorum gözleri acık diyorsunuz ya , uyanık mi oluyor yani yoksa boş boş mu bakiyor? Ağladığı zaman tepki veriyi mu? Bu zamanlarda çocuklarda gece terörü gibi bir durum yaşanabiliyor. Gece sebepsiz uyanıp ağlamalar ama ayni zamanda tepki vermeme hatta uyur uyanık aradı bir hal, müdahele etmeye Çalışınca artan bir aglama vs. Eğer öyle ise, internetten biraz araştırın sebeplerini yapılabilecekleri.

Bit diğeri, köpeklerden korktu Demişsiniz, sizinle yatınca güvende hissedip uyuyor ama rahat edemiyor olabilir. Kızım kardeşi doğduktan sonra hem oda değiştirdi hem de sanırım kardeşi bizim odada yatıyor diye kıskandı, o Yüzden yanımıza gelmeye başladı (28 aylıkken), ortanızda yatırmaya başladık. Ama kızım üstünü örtmez deli uyur vs. Kışı bir şekilde atlattık ama yazın sıcaklarla beraber kızım yatakta dolaşmaya başladı. Bi Bakıyoruz ayak ucunda bi Bakıyoruz benim üstümde vs. Bi gece esime sen kalk git bari dedim, simdi İkimiz daha güzel uyuyoruz. Yine geziyor yatakta ama mizmizlanmiyor. Bazen yine babası da yanımızda uyursa, uyanmıyor ama Butun gece söyleniyor ve çok carpiniyor.

Bir De son olarak düzeni bozulduğu için olmuş olabilir. Yine kendi yerinde yatırın ana yanınıza gelirse geri çevirmeyin ya da siz gidip onun yanında yatın. Yine kdimden örnek, kızım kendi Odasında uyurken gece sık sık uyandırdı. Geri de çok zor uyurdu. Simdi Yanımda hem hiç uyanmıyor ya da uyanırsa da beni görünce donup geri uyuyor.

Biraz deneme yanılma gibi olacak ama bunlar geldi aklıma.


bh1986

bence onun odasında hatta yatağı büyükse onun yatağında uyuyun bir süre..alışınca yavaş yavaş o odasında kalsın siz odanıza geçin..böyle çok zor olur..
Cevaplamak için Üye ol