Tracy Hogg

gokce_ekin soruyor: 4

Çok önemli bir sorunum var. Bebeğim çarşamba günü (2 haziran) 3. ayını bitiriyor. Bu güne kadar 3 saatlik EASY metodunu uyguladım. Acaba şimdi 4 aylık EASY'e geçecek miyim yoksa 4 ayı doldurmasını mı bekleyeceğim. Bebeğim normalde sabah 7 civarı uyanıyordu. Bir haftadır 6'da uyanıyor. Gündüz uykuları mı fazla diye düşünmeye başladım o yüzden. Çok acil cevap bekliyorum lütfen.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

Kitaptaki gibi uygulayamazsınız ki her şeyi o bir insan sonuçta bir makine değil. Onu gözlemleyerek ne istediğini anlayabilirsiniz diye düşünüyorum.


Yenidenanne

4 ayını bitirince 4 saatlik düzene geçebiliyorsunuz. 1 ay daha 3 saatlik düzen devam edecek. Bizim 4 ayının bitmesine 1 hafta kala emme süresini azaltmıştı, ben de 4 saatlik plana geçmiştim, emme süresi tekrar uzamıştı.


CokBilmis

Kızım yeni doğduğunda, şu ay hesabı benim de kafamı karıştırıyordu :)

Bitirdiği ayı söyleyeceksiniz. Mesela kızınız Nurturia profilinizde henüz 2 aylık görünüyor. 2 Haziran'da 3 aylık görünmeye başlayacak.

Yani 3 saatlik periyoda devam edeceksiniz.

Ayrıca hemen hemen her bebekte periyodlar aynı oluyor. Mesela Yenidenanne'nin bebeği 1 hafta önce 4 saatlik düzene geçmiş, sizinki belki 1 hafta sonra geçmeye hazır olur. Ama siz yeni bir düzene geçmek üzere olduğunuzu bilirseniz, kendinizi ona göre hazırlayabilirsiniz.


gokce_ekin

Çok teşekkür ederim yardımınız için. Sevgiler.Cevaplamak için Üye ol