3 günde davranış değişir mi? Abartıyor muyum?

Solmaz soruyor: 3

Sonisphere festivali nedeniyle 7 aylık kızımı 3 günlüğüne babaanneye bıraktım. Tamamen de bırakmış sayılmam aslında, bir gece döndük, 2 sabah gidip emzirdim, günün bir kısmını birlikte geçirip öyle çıktık falan ama sonuçta babaannesinin evinde kaldı... 


Onların da garip bir huyu var, çocuğu kucaklarından indirmiyorlar. Evde 3 kişiler; nene bırakıyor dede alıyor, dede bırakıyor, babaanne alıyor. Çocuk sabahtan akşama kucakta geziyor. Ne kadar uyardıysam da fayda etmedi. Çok da sesimi çıkaramıyorum, aşırı hassaslar hemen alınıp güceniyorlar. 

Sonuçta oturmaya başladığından beri önüne koyduğumuz oyuncaklarıyla uzun uzun oynayan, ben iş yaparken oturup beni izleyen kızım bir anda tek başına oturamayan, sürekli insan isteyen, huysuzlanan bir bebek haline geldi. 2 gündür böyle bu durum. Belki gelişme dönemidir, bir sıkıntısı vardır diye düşünmeye çalışıyorum ama davranışlarındaki farklılık çok bariz ve düzelmiyor. 

Böyle olunca da acayip sinirleniyorum insanların bu duyarsızlıklarına ve anlayışsızlıklarına... En sonunda dayanamayıp patlayacağım diye korkuyorum. Zaten Duru'nun doğumundan beri süregelen bazı sıkıntılarımız var, tamamen kopacak ipler.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Ozgeerdogan

Bence biraz sabredin.Akrabalarımızı seçemiyoruz, dolayısıyla sevmek zordunda değiliz ama ilişkilerimizi sürdürmek zorundayız.Kızınız kısa zamanda eski düzenine alışacaktır.Siz de mümkün olduğunca babaanneye bırakmamaya çalışırsınız.Butür sorunlar hepimizin başına geliyor merak etmeyin:)


babu

bence bir sure sizden biraz ayri kalmaktan dolayi da daha cok ilginizi istiyor olabilir. sizin hep yaninda oldugunuzu gordukce eski haline donecektir. 2 gun duzelmiyor demek icin cok erken. panik olmayin bence.
benim onerim ilgi talebini yanitsiz birakmamaniz, once guveni verip yavas yavas kendinizi cekmeniz. once gerekiyorsa kucak kucaga, sonra sarilarak oyun, sonra yanyana, sonra biraz ileride, sonra odanin disinda vb. cikacaginiz zaman da simdi gidiyorum, hemen gelecegim deyip 5 dk.lik ayrilmalar vb.
bir de dish cikarma, hafif hastalik vb donemlerde de cok yapisik olmak istiyorlar, belki tamamen tesaduf oyle bir durum denk gelmistir.


esin35

Geçici bir durumdur seaborne hiç üzülme hepimiz böyle şeyler yaşıyoruz inan ama alışkanlık haline geldiğini düşünme.Bebeğin yine sizin düzeninize alışkındır..Ayrıca sürekli aynı düzende de gitmiyor biliyosun her evreden geçiyoruz biz 2 ay önce çok farklıydık şimdiçok farklı..Cevaplamak için Üye ol