acil yardım !!bit, sirke

sevda soruyor: 3

çok tatsız bir konu
geçen haftalarda kızımın sınıf arkadaşlarından birinin saçında sirke tespit eden öğretmeni sınıf içerisinde herkeze bunu bildirmiş hem çocuğun utanmasını hem diğer çocukların o kızdan uzaklaşmasını sağlamıştır. bu durumu çok eleştirmiştim, çeşitli şekilde de dile getirmiştim. kızım tedirginliğinden çok uzun ve gür olan saçlarını kestirmek istedi. ( kestirdik )
ancak kızımın saçında bakıcımız bugün sirke görmüş. ben şimdi ne yapacağım? ne kullanmalıyım. eczanelerde satılan bit losyonlarından mı kullanmalıyım. birde ufaklık , ben ve babadamı bu uygulamalardan geçmemiz lazım.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


perihan

Eczanelerde var bit şampuanları, onunla yıkayıp sık tarakla tarayın. Eczacılar bilgilendiriyorlar, alırken kullanımını sorarsınız.


Ozlem

Benim annem emekli öğretmen, bu tür tecrübelerinden bildiğimiz kadarı ile en iyi çözüm saç boyasıdır. saçıyla aynı renk boyayla boyayabilirsiniz. Denenmiştir.


sevda

öncelikle çok tşk cevaplarınız için.
evet sprey şeklinde bir uygulama başlamış, onu aldım. gece sıkıyorsunuz saçın her yerine sabaha kadar öyle kalıyor sabah sık dişli tarakla taranıyor ve banyo yapılıyor birkaç gün sonra tekrarlanıyor. ufaklıktada kullanılabilinirmiş.
özlemciğim saç boyama konusunu yazınca bende anımsadım şimdi, bir gün kuaförde görmüştüm çocuğun birinin saçını boyuyorlardı. orada söylemişlerdi . insan unutuyor işte başına gelince ancak pekiştiriyoruz bilgileri :).Cevaplamak için Üye ol