eylül anneleri alışveriş

serpil_nehir soruyor: 4

Merhaba nurtria anneleri,

Kısmetse bir aksilik olmazsa eylül 20 gibi anne olumcam. Şimdi 19 haftalığım, alışverişe de başlamak istiyorum yavaş yavaş. En azında 7. ayımda tamamlamak istiyorum çoğu şeyi. Oda ve araba gibi şeyleri sona bırakırım diye düşünüyorum. Şuanda da yaz sezonuna girdiğimiz için acaba şimdiden aldığım şeyler o zaman için ince mi kalır diye düşünüyorum. Tulum gibi şeylerin kalınlıkları çok fark ediyormu mevsime göre. Deneyimli anneler ne dersiniz ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


polen

umarım sağlıkla kavuşursunuz bebeğinize.henüz tam sezon kapanmadan birkaç parça bebek takımı alın,bir de içine zıbınlar.bebeğiniz doğunca zamanın durumuna göre alırsınız gerisini,hem bir sürü de hediye geliyor. ama ucuz buldukça büyük te olsa alttan çıtçıtlı bodyler alıp koyun kenara,onların zamanı geçmiyor hiç.


gonult

 5 tane çıtçıtlı kısa kollu body

5 tane tulum yada pijama

10 tane ağız mendili

2 tane zıbın takımı

2 tane banyo havlusu

6 tane çorap

1 - 2 tane kolsuz yelek,

1-2 tane farklı kalınlıkta hırka (3-6 ay alabilirsiniz),

2 tane battaniye (zıbın takımlarının içinde de olabiliyor)

başlangıç için bunlar yeterli, uzun kollu body çok tavsiye etmiyorum çünkü üzerine bir t-şört giydirdiğin zaman bebek için çok sıcak oluyor ve vücudunda isilik çıkıyor, kısa kollu body üzerine t-şört oldukça ideal. T-şörtlerde yandan çıtçıtlı olmasına dikkat edin, önden düğmeli şeyleri çok tercih etmeyin. Tulum veya alt pijamalarda çıtçıt olacaksa iki tarafta da olmalı yoksa bebişin bacağını incitebilirsin, giyimi daha kolay. 0-3 ay kıyafet olarak bunlardan fazlasını almayın, hem hediye geliyor hemde bebek çok çabuk büyüyor. 3-6 ay içinde benzer şeyleri alabilirsin.


silky

Oncelikle bebeginiz hayırlı olsun.
Benim kızım da agustos sonu dogmustu. Havakar soguduktan sonra en az 6 aylık olana kadar en cok kullandıgım kıyafetler icine giydirmek icin askılı ve alttan cıtcıtlı body (.en cok chicco markadan memnun kalmıstım) ve ayaklı tulumlar (genelde mothercare in 3 lu satılan tulumlarını kullanmıstım) Askılı body leri tulumun icine evdeyken genelde giydirmiyor, sadece tulumu giydiriyordum.  Askılı body ler kıs sezonunda pek bulunmuyor, bu nedenle yaz sezonundan her ay icin almanızı tavsiye ederim. Tulumların inceligi ise mevsimden mevsime pek fark etmiyor. Kadife tulum vs hic giydirmedim.  Penye pamuk ve ince tulumları tercih etmistim. 


anchusa

ilk bebeğim olduğu için tecrübeli değilim ama bana denilen birşey de kış bebeği olacakları için patikli alt (mümkünse kadife) ve havlu çorabın bol bol alınması oldu... Hoş ben henüz başlamadım alışverişe. Sanırım haziranda başlayacağım.Cevaplamak için Üye ol