1 aylık bebekte dışkı sıkıntısı

aysim soruyor: 4

kızım düzenli olarak kakasını yapamıyo.ilkinde dr. tavsiyesi üzerine fitile 3. günde.ikincisinde uyarmadan 3. günde yaptı.şimdi 4.gün ve hala tıık yok.ama alttan gaz çıkarıyo.ve acaip kokulu pırtlıyo.napcaz biz bu mikiyle.bu arada conformill ve anne sütü beslenme şekli.bana aciiil tavsiyeler lütfeeen.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


aysim

bende zeytinyağı civalı termometre ile uyarma yapıoruz...biraz önce çok şükür kakaya ulaştık.Zeytinyağı işe yaramadı die fitl atmıştık ama kakada fitilde çıktı.Bu DEMEKTİR ki fitil ile deil zyağı ile ittirmiş.Bu böyle devam etce galiba...1 aylık olduk ama işte....amaan allah daha büyük sıkıntı vermesin....


ekim_

Dışkısı katı mı? Değilse bizim doktorumuz 7 güne kadar bile uzayabilir demişti. Bizde de bir dönem böyle olmuştu, sonra günde bir kaka yapmaya başladı.. yine de çocuk sıkıntılıysa, kıvranıyorsa mutlaka muayene ve grekirse tetkik yaptırın derim..


buhar

konuyla pek alakalı olmayabilir ama bişey sormak istiyorum .. kızım iki aylık kakası o kara cıvık ki , hatta bazen kaka yerine su çıkarıyor gibi tek tük katı şeyler görünüyor.. bir sorunmudur bu sizce?


rabisceren

Rabia da 10 gün yapmadığı oluyodu doktor anne sütü aldığı için normal demişti. Ama artık ek gıdaya geçtigi için anormal oldu çok katı ve çok zorlanıyodu fitil çok verdim alışkanlık yaptı. Defalarca doktora gittim hiçbir şey fayda etmedi en sonunda duphalac diye bir şurup kullanıyorum o işe yaradı. Kakayı cıvıtıyor. Söyleyeceğim o ki sadece anne sütü alıyorsa keyfi de yerindeyse normal. Ama ek gıdaya geçtiğinde de aynı sorun olursa şurubu tavsiye ederim. Fitil ve lağman çok kullanınca alışkanlık yapıyor. Çöp filan sokayım deme çok zararlı. Yırtılma olabilir. Şurubu da alışkanlık yapar diye düşünme vücutta emilmeden geri atılıyor. Ben hala kullanıyorum 1-2 sene daha kullanacağım sanırım.Cevaplamak için Üye ol