aşırı salya:-((

iflah_olmaz soruyor: 8

kızlar bebeğim aşırı salya akıtıyor.elleri sürekli ağzında hatta bazen aliyle kavga ediyor azıma gelmedi diye:-))

diş değil doktorumuz diş yok henüz dedi.

 

yanaklarımda hafif hafif kızarıklıklar sivilcemsi şeyler belirmeye başladı sanırım ıslaklıktan.bunları nasıl engelelrim??

 bir de bu elini ağzına götürüp herşeyi emme olayı kaçıncı ayda biter ya:-(((

 

 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Puccanne

malesef ben sana cwp weremıorum cunku bunların hepsı bızım prensesdede war eline birseyler almaya cabalıyor eline weriyorum bu sefer agzına alamaya cabalıyo alamayınca basıyor cıglıgı salya desen dos cımcılık oluo dusunun yanı bızde esımle dıs mı cıkarıcak kı dıye dusunuyoruz amadaha cookk kucuk:((( bızım bırde kusmamız war yarın 4 aylık olcak ama hala dewam kusmaya!bu yuzden sana werecekleri cwbı merakla bekliyorum salyasız gunler dılerım:)))


peyibal

Oğlum 3,5 aylıkken aşırı salya, yanaklarda sivilce,kızarıklık ve sürekli elini ağzına götürme olayı başladı.Antalya'ya yeni dönmüştüm ve tavsiye edilen bir çocuk doktoruna kontrole gittiğimizde şikayetimizi söyleyince beni azarlamıştı '' Ne dişi hanımefendi, daha dişi çıkmaz bu bebeğin,çok erken '' diye.

Ama şikayetler artarak devam etti, gece anlamsız ağlayarak uyanmalar, uyumamalar da eklendi.İştahsızlık başladı, ağzına meme,emzik yada biberon asla değdirtmiyordu.Ve tam  4,5 aylıkken ilk dişi geldi.Diş etleri kızarık ve çok hassastı ilk dişler çıkmadan hemen öncesinde.

Doktorlar bazen insanı yanıltıyor ve hep başka nedenler arattırıyorlar.Genel durumunda bir sorun yoksa ve doktorunuz da normal dediyse endişelenecek birşey yoktur muhtemelen, dişlerle ilgili bir sıkıntı olabilir.Bizdeki durumu yukarıda anlattım, genelde diş çıkmadan önce böyle bir tablo oluyormuş.

Oğlum elini hala ağzına sokuyor, sürekli değil tabi ki ama asla tamamen bitmeyebilir:))


kuzeynep

oğlumun 2 aylıktan beri salyası akıyordu 7. ayda dişi çıktı.dediiniz gibi yanaklarında da sivilce gbi kabarıklıklar oluyordu. yanaklrındakilerin sebebi fazla öpmeden kaynaklanıyormuş mustelanın onarıcı yüz kremini kullandık hemen geçti. herşeyi  ağzına alarak tanıyorlar keşif yapıyorlar:) bugünler iyi günleriniz birde bütün çekmece dolabı boşaltıp keşif yapıyorlar:D


Puccanne

rahatsız oldugum fılan yok bilakis etrafı keşfetmesi hoşuma gidiyor fakat salyası beni rahatsız ediyor cünkü diş mi çıkarıcak çok küçük die!ayberke

Arkadaşlar bunlar çok normal.çocukların ilk doğdugunda tükrük bezi salgısı omuyor.zamanla tükrük bezi salgılanmaya başlayınca salya durumu oluyor üstüne birde diş çıkarsa malesef anlattığınız durumlar oluyor.
biz ö dönemlerde önlüksüz duramazdık resimleride hep öle.Kafanıza takmayın bunları.birde diş herste farklı zamanda çıkıyor.4 aylıkken diş çıkaran arkadaşımın bebei var.


iflah_olmaz

cevaplar için sağolun kızlar.aslında salyadan çok kızarıklıkları takıyorum.doktoruma mstelayı sorucam bakalım.


ozgu_naz

Naz ellerini yumruk yapıp emerdi:) önlük dayanmıyordu.o günlerden kalma sanırım 50 tane önlüğü vardır:) dişleri kaşınıyordu bizimkinin. ama aldığını ağzına sokması bitmedi. bebeklerin dudaklarında ilk doğumdan itibaren hassas dokular bulunurmuş çevreyi tanımanın tek yolu ağzını kullanmak onlar için. sanırım çok uzun süre devam edecek bu ağza götürmeler


iflah_olmaz

EVET SANIRIM BİR BEBEK UYKU DÜZENİ,DİŞ,SALYA VB.KONULARDA 1 SENE KADAR ÇEKTİRİYO ANNESİNE:-))))İNŞALLAH 1-1 BUÇUK SENEDE BALDAN TATLI OĞLUM USLANIR EDEPLENİR SAKİNLEŞİR UYUR ANNESİNİ ÜZMEYİ BIRAKIR:-))


Cevaplamak için Üye ol