Sutumun tadi neden tuzlu?

pnkllr soruyor: 3

merhaba kizlar benim dun sagdigim sutu kizim icmedi öğürdü ben de tadina bakaym dedim tuzlu çıktı, suyu hic istemeyince ben de dokmek zorunda kaldim.bugun de tadina baktim yine tuzlu. neden tuzlu geliyor sütüm? şaşkınım.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


amasmid

Okuduğum kadarıyla düzenli ve iyi boşaltılmayan memelerde oldukça sık karşılaşılan bir durum. süt memede bekledikçe sodyum klorür seviyesi yükseliyormuş. genelde 1 yaşından sonra ek gıda alımı artan bebek memeyi daha az emdikçe, süt memede beklemeye başlıyor ve bekledikçe tadı değişiyor.  bebek, süt tadında değişiklik hissedince o memeden daha az emmeye başlıyor ve boşaltılmayan memede sütün tuzlu tadı gittikçe artıyormuş...sözün kısası bu döngünün sonu mastite kadar gidebiliyormuş.

Ama sakın korkma bu geçici bir durummuş. Öncelikle sütün hangi memenden tuzlu geldiğini bul, illa her ikisinden de tuzlu gelecek diye bir şey yok. Sonra tespit ettiğin o memeyi sık aralıklarla sağ ve sağılmış sütü bebeğine içirme. bir süre sonra sütün normal gelecek.

Yalnız bu arada, kendinde mastit belirtileri hissedersen mutlaka bir doktora görün.

Son olarak, ingilizce biliyorsan googleda arama yaptığında, bununla karşılaşmış bir sürü insan ve bir sürü kaynak bulacaksın.


bbade

Hamilelikten de olabiliyor zira oglum ben hamile oldugumu anlayincaya kadar 1 ay emdigi sutu kustu.


amasmid

pnkllr sorunun hala devam ediyor mu? nasıl çözdün? gelişmeleri bildirirsen seviniriz.Cevaplamak için Üye ol