El ayak hastaligi

sfka soruyor: 7

El ayak hastaligi bulasan var mi bir akrabadan bulasti tedavi surecinde neler yasadiniz gun gectikce artiyor kizariklar

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


cy_76

çok geçmiş olsun, bir hafta kadar sürer, sonra sönmeye başlar.kabuk kabuk dökülür. benim oğlum 1,5 yaşında vardı yoktu geçirdiğinde, üstelik 4 aylık bir bebeğim daha vardı ona geçmedi çok şükür. bizim ateşle birlikte döküntü olunca ateşi düşsün diye suya soktuk, maalesef su ile daha da arttı,bilmiyorduk. gerçekten ağır geçirdi oğlum, izleri hala var diyebilirim. herhangi bir ilacı vs yok, ateş olursa öncesinde ona dikkat edin, sonra kendiliğinden geçecek, tabi boğazda da yara olacağından yemek yeme sıkıntısı çekersiniz.kimileri hafif atlatıyor, inşallah sizin de öyle olur. oğlumun böyle olmuştu.


Anne_Ebe

Oğlum kreşe başladıktan 2 ay sonra bu hastalığı geçirdi. El, ayak bileklerine kadar ve ağız çevresinde kırmızılıklar oluştu. Kaşıntısı için antihistamik şurup vermişlerdi. Antibiyotik kullanılmıyor. Ateşi kontrol altında tutmak gerekiyor. 3 günden uzun süren ateşli durumlar da mutlaka hekime danışın. Hastalığın son döneminde müthiş bir deri döküntüsü oluyor ellerde ve ayaklarda. Çok geçmiş olsun.


ssebnemm

13 aylıkken geçirdi oğlum. Maalesef bunun bir ilacı yok kendi kendine geçen bir hastalik. Sadece rahatlatmak için verilen ilaçlar var. Bizimkinin ağız içi ve çevresine yayılmıştı sadece. Ağzı icin piraldin, dut şurubu ve bir hafta kadar da fungostatin kullandık. Ağız çevresindeki yaralara da oksijenli su surduk. Bir de günde sekiz defa ağzını karbonatli suyla sildik. Çok kötü bir hastalik Allah yardımcınız olsun. Çocuğumun ağzından sürekli iltihap ve kan geliyordu hiç bir şey yemiyordu zorla çay kaşığıyla mama yediriyorduk fazla zorlarsak onu bile kusuyordu. Bizimki 15 gün sonra geçmişti 15 ila 20 gün arasında sürüyormuş zaten.


sfka

Aklovir surup ve cinko multivitamin kullaniyiruz sizde kullanmismiydiniz


ssebnemm

Biz zaten hastalıktan önce de vitagil kullanıyorduk o yüzden ekstra bir şurup verilmedi.


sfka

Izleri kalmamasi icin bir krem kullandiniz mi


ssebnemm

Hayır kullanmadık sadece oksijenli su surduk. Zaten sadece ağız çevresine yayılmıştı izi de kalmadı çok şükür.Cevaplamak için Üye ol