sivilceler, dudak çatlaması, gözlerini ve burnunu kaşımaaa!!

river soruyor: 5

merhaba anneler..benim kızım yüzünde sivilce gibi şeyler çıktı.pütür pütür..birşeye alerjisi mi var diye düşünüyorum fakat alerji olsAYDI tüm vücutta olmaz mıydı? sadece yüzünde var..diğer bir konu da kızım sürekli gözlerini,burnunu kaşıyor..geceleri uykuda bile yüzüstü dönüp ki genelde öle uyuyor.gözlerini vu burnunu kaşıyarak ağlıyor..bir de dudağının üst kısmı çatladı ufak bir yarık oluştu güldükçe ya da ağladıkça sürekli kanıyor.nemlendirici.zeytinyağı falan sordum yok geçmiyor.dudaklarını büzerek gülüyor yavrucum :(( öyle kalıcak çocuk. son zamanlarda değişik bişey de yedirmedim..sizce neden olabilir?doktora götürsem mi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ceyla

 geçmiş olsun anlattığınız şeyler bebek egzemasına benziyor yüzü kaşındığı için kaşıyor oğlumda da  var ben ilk başlarda uykusu geldii için gözlerini ovuşturuyor sanmıştım sonra yüzünü bana sürtmeye başladı kaşıntıdan uyuyamıyordu.yüzünde kızarıklık ve pütürler oluyor kuru ve kabuklu gibi görüntüde. şimdi oğlum rahat durmuyor yine yazacağım


ceyla

doktora göstermenizi öneririm benim dediğim gibi ise hassas ciltlerde oluyor öpmek ve yün giysiler azdırıyor cildi  nemlendirmek gerekiyor su ve sabun cildi kuruttuğundan sık banyo önerilmiyor.egzama tadavisinde kullanılan kortizonlu kremleri daha çok küçük olduğu için doktorum vermedi onlar yerine bıodermanın bir kremini verdi ve çok iyi geldi.


river

öncellikle teşekkür ederim.bir de şöyle bişi oldu bikez kızım arabada çok terlemişti şapka falan vardı başında biraz yüzüne geliyordu.ertesi gün dikkatimi çekti alın kısımlarının oralarda sivilce gibi şeyler falan olmştu.hangi durumlarda oluyor ki bu egzama yedikleriyle de alakası var mı acaba?


ceyla

şayet egzama ise yedikleri ile bir alakası yok hassas ciltlerde olurmuş atopik cilt deniyor hatta.doktorum bana sormuştu bujiteri küpe taktığında kulağın yara olur mu diye ve evet benim olur bebeğinin cildide seninki gibi hassas demişti yün giysilere sürtününce artıyor tahriş arttırıyor mesela sakallı babanın öpmesi gibi :)

en iyisi doktoruna gösterin bir an önce rahatlasın bebeğiniz.benim bebeğimde uzun süre vardı ama kaşındığını tahmin edemedik 2 hafta uykusuz geçti sonunda kaşındığını anlayınca kahrolmuştum :(


river

peki..çok teşekkür ederim cvbnz için.Cevaplamak için Üye ol