Sutunu sagarak veren var mi?

hagujfatma soruyor: 2

Merhaba benim bebegim 70 gunluk ve emmiyor sagarak veriyorum ne kadar vermem gerekiyor emmemesi psikolojisini etkiler mi benim gibi olan var mi?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


merveozk

Merhaba, Oğlum çok emen bir bebekti. Emziğe alıştırdıktan 10 gün sonra tam 3 aylıkken bir sabah memeyi almadı. Her yolu denedim. Ancak geri dönmedi ve benim sağma sürecim başladı. Başlarda 2 3 saatte bir düzenli sağdım ve gülük ne sağdıysam onu içirdim. Eğer içmediyse süt poşeti ile buzluğa koydum.12 ay yani yaşına gelene kadar bu durum devam etti. Artık 10 cc bile süt gelmeyince bende sağmayı bıraktım. Umarım emmeye alışır sizin bebeğiniz.


perihan

Eski bilgilerimden hatırımda kalan bir öğünde alması gereken kilosunun 1,5 katı kadar cc. Şu an 5 kg. ise 65 cc vereceksiniz bir seferde, doymazsa devam eder. 2-3 saat aralığında beslenir bu ayın bebeği, bununla ilgili tablolar vardır muhakkak. Siz muhakkak 2-3 saatte bir sağın ki süt üretimi devam etsin. Emzirme danışmanlarından yardım alabilirsiniz, bu işi profösyönel olarak yapanlar var. Sağlık ocaklarındaki ebeler de çok yardımcılar bu konuda.Cevaplamak için Üye ol