Avrupa yakasında normal doğumcu doktor

Hamster soruyor: 3

Bir arkadaşım ikinci çocuğuna hamile,ilk doğumunu sezeryanla yapmak zorunda kalmıştı,ikinci doğumunu normal yapmak istiyor.Ben Anadolu yakasında yaşıyorum ve doğumumu şartlar normal doğum için çok uygun olmamasına rağmen doktorumun normal doğumu desteklemesi sayesinde normal ve çok rahat bir şekilde gerçekleştirdim ancak arkadaşım Avrupa yakasında yaşıyor,Avrupa yakasında bir hastanede çalışan ve normal doğumcu bir doktor arıyoruz.Bu konuda çok soru sorulmuş ancak güncel cevaplara ihtiyacımız var.Güvenebileceğimiz hastane ve doktor bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dilammm

 Doğumumu Medical Park Bahçelievler de yaptm, doktorum Emine hanımdı. Gerçi ben de çok kararlıydım ama kendisi de normalden başka bir alternatif hiç aklıma getirtmedi sağolsun. Tabi herşey normal seyrindeydi. Normal doğum yaptırdığı birçok hastası olduğunu biliyorum ve doğum olayına öyle rahat bir yaklaşımı vardı ki beni de tesiri altına aldı tabi bu. Hastane ise tamamen memnun kaldım diyemem şartlarından ama doktorum ve ebem herşeyi unutturdu açıkçası.


haticeylmz

Dr.Ayşe Duman ı bir araştırabilir.En son okmeydanında çalışıyordu 1 yıl kadar önce,şimdi nerde bilmiyorum.Bir de ebe asude oflaza (hamile okulu adında bir ofisi var) telefonla ulaşıp sorabilir,kendisi daha geçen gün bir ssvd yaptırmış, eminim bilgi sahibidir.


fndmtn

Daha yeni gördüğüm için cevap yazıyorum ki arayan arkadaşlara destek olsun diye..i

Öncelikle normal doğum için çırpınan benden bahsedeyim :) yapmadığım şey kalmadı diyebilirim..

Günde 40 dk hızlı tempo yürüyüş, kilo kontrolü (6 kg aldım hamileliğimde yani 53 kg ile hamile kalıp doğuma 59 kg ile girdim bu arada boyum 162 cm), değiştirdiğim doktorumun moxa tütsü önerisini mi denemedim (bu tütsü anne karnında bebeğin hareketlerini değiştiriyor)... Şimdi hikayeme geçelim :)

İsmini vermek istemediğim bir doktora gidiyordum en başlarda normal doğum için çok hevesli görünen bu doktor 36. Haftadan sonra yan çizmeye başladı ki 36. Haftada hastanenin dış doktoru olduğunu öğrendim ve bunu bana söylememişti ve bu benim sağlık poliçemde sorun yaratıyordu... Bende doktorumun dürüst olmadığını hissedince 36. Haftada doktor değiştirmeye karar verdim :((..

Şirkette kızlarla yana döne doktor arıyoruz off ne stresli bi gündü kii birden aklıma doğum fotoğrafçım geldi sonuçta o bir sürü doğuma giriyordu ve mutlaka bir kaç doktor ismi verebilirdi normal doğumu destekleyen... Doğum fotoğrafçım sevgili Çiseren Korkut Koç ile görüştüm ve bana Acıbadem Maslak hastanesinde 3 doktor önerdi.. Prof. Dr. İbrahim Bildirici, Doç. Dr. Cem Batukan ve Dr. Kemale Musayeva.. Ben bayan doktor düşünmediğim için Kemale hanımı tercih etmedim ve Cem beyin de sağlık sigortam ile anlaşması olmadığı için tercih etmedim.. Sonuçta hiç birini tanımıyordum... Sevgili İbrahim Bildirici ile ilk randevum mükemmel geçti.. Gözlerinin içi gülen çok tatlı bir insan... Amaa maalesef ki kötü haberi o da yineledi bebeğim ters duruyordu hala ama bebek iyice büyüyüp dönemeyeceği kesinleşene kadar bekleylim dedi.. Bu arada sen moxa tütsüyü temin edebilirsen dene dedi ki ben buldum ve denedim gerçekten bebeğin hareketlerini artırdı ama kızım çok büyüdüğü için dönemedi maalesef hatta karnım yamulmuştu diyebilirim..:)) 38. Hafta kontrolümde de bebek dönmemiş olduğu gördük ama İbrahim bey yine vazgeçmedi ki beni de çok istekşi gördüğünden olsa gerek 3 gün sonra gel epidural takıp bebeği dışardan ultrason cihazı yardımı ile elle döndürmeyi deneyelim ama eğer döndüremezsek epidural takılmışken sezeryana alırız dedi bizde kabul ettik ve ameliyat tarihini aldık.. Gel gelelim bizim küçük Yaz'ımız o tarihi beklemeden 2 gün öncesinde dünyaya geldi..

Sonuç itibari ile benim size önereceğim doktor İbrahim Bildirici'dir.. Ben bundan sonra 10 tane çocuk doğursam da benim doktorum odur :))... Hatta doğurmasam da jinekoloğum o olacak bundan sonra.. Hatta dünyaya getirdiği kızımında jinekoloğu o olacak Allah ömür verdiği sürece.. Bir de ben Allah korkusu olan insana her türlü güvenirim, İbrahim bey benim sabahı karşı 5 'te olan doğumumda oruçluydu... Bu beni çok etkilemişti.. Epidural sezeryan olduğum için konuşmalrı olduğu gibi aktarayım size;

Yardımcı doktor: Hocam böyle ameliyatlarda oruçlu olmak zor olmuyor mu bir de ütün gün muayene vs çalışıyorsunuz!!

İbrahim bey: Klimalı yerdeyiz yahu neden zor olsun!!!

:)) benim doktorum bu işteee .... :)))Cevaplamak için Üye ol