YURTDIŞINDAKİ SİTEDEN BEBEK İÇİN ALIŞVERİŞ YAPMAK

ececix soruyor: 10

Yabancı sitelerde çok güzel ürünler var ve fıyatlar yuksek degıl fakat Turkıyeye gönderen bulamadım ben bilgisi tecrubesı olan varmı?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ececix

guncl


SelmaOnurEmre

Macys'in Türkiyeye gönderimi yok canım. Hatta biz ABD adresi verdiğimiz halde sırf ip adresi TR'de olduğu için bile alışverişe izin vermedi.


ececix

guncl


ececix

guncl


ececix

gunclheroina

Macys den sipariş verdim ama amerikadaniste.com aracılıgıyla evet ekstra ücretler var ama bir seferde normal kargo sınırından yüksek alışveriş yapabiliyorsun onlar paketleri birleştiriyor. ben direk gymboreeden istemistim yaz sonu ama kargoya takıldı hem de 3$ gibi bir rakam için takibini de yapamadım o yüzden aracıları kullanmak mantıklı amerikadan cıktıktan 5 gün sonra elime ulaşıyor...


melusina

ee kızlaR macys te türk lirası oalrak gösteriyor fiyatları eğer shippingi turkiye olarak secerseni


SelmaOnurEmre

Valla sistemleri değiştiyse bilmem. Ama biz ürünleri seçtik, hatta ödemeyi de yaptık, en son aşamada hata verdi. Allahtan online müşteri temsilcileri var. Hemen ordan yazıştık. O da malesef ip niz TR'den olduğu için yapamazsınız alışveriş dedi.AmerikadanAdrese

Macys Turkiye gonderimini belirli urunler icin kisa bir sure once baslatti. Ancak 75 Euro limiti nedeniyle, ve ABD yasalari geregi satilan urunun faturasininda icinde gonderilmesi gerekliliğinden dolayı sorunlar yaşanıyor. Alternatif olarak mail forwarding hizmeti veren firmaları tercih edebilirsiniz.

Bu sistemi kısaca ozetleme gerekirse ; ornegin amerikadanadrese.com icin,

1-Cuzi bir miktar ile 1 sene boyunca butun alisverislerinizde kullanabileceginiz bir ABD adresine ve ABD telefon numarasina sahip oluyorsunuz. Odenen uyelik bedelini sizin araciliginizla 2 yeni uye sisteme katilmasi durumunda kesintisiz olarak magaza kredisi seklinde kullanabiliyorsunuz,

2-Satin almak sitediginiz urunu isterseniz kendiniz odeyip Amerika adresinize gonderiyorsunuz, ,istersenizde amerikadanadrese.com sizin icin sistemine ekliyor, ve hemen AmerikadanAdrese.com uzerinden satin aliyorsunuz.

3-Farkli kaynaklardan siparisleriniz var ise paketleriniz 30 gune kadar bekletiliyor, birlestiriliyor ve gumrukte yasanacak sorunlarin onune gecmek maksadiyla AmerikadanAdrese tarafından yeniden faturalandırılıyor.

4-Turkiye adresinize en gec 5 gunde (Sehir Merkezleri icin) ulasma garantisi ile kargolanıyor.

Diger mail forwarding sistemi internet siteleride benzer sekilde çalışıyor. Hangi site olursa olsun PayPal ile ödemeler herhangi bir sorunla karşılaşıldığı zaman dispute maksadıyla daha makul oluyor.
 


guLyun

Aliexpress.comCevaplamak için Üye ol