Sallamadan Uyutabilmek için ?

Idil_79 soruyor: 10

Merhaba Anneler,

Benim kızım 9,5 aylık. Eskiden özellikle akşam uykusuna kendi kendine dalabilen bir çocuktu malesef çalışmam nedeniyle kızımı annemde bırakmaya başladıktan sonra annemin onu sallaması sebebiyle artık sallanarak uyumaya alışmış durumda. (gece-gündüz) Ama ben salladığımda onu uyutamıyorum. Emzik de kullanıyor. (her ne kadar bunu istemesem de yine annemin katkısı)
Ne yazıkki çocuğunuza kendiniz değil de bir başkası baktığında kendi düzeninizi oluşturmak çok da mümkün olmuyor. :(

Onu sallamadan uykusunu düzenli hale getirebilmek için ne yapabilirim? :( Zaten ben sallayarak uyutamıyorum..
 
Teşekkürler,

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


GOGO05

bizimde bakıcı gayet güzel yatırıyordu ama biz uyutamıyorduk çalışan annelerin genel sorunu sanırım.çocuklar belli dönemlerde değişiklik gösteriyor.mesela oğlum çok gazlıydı ilk 2 ay ana kucağı yada battaniyede salladık.sonra park yatak aldık 10.ayına kadar beşikte sallandı sonra ağlamaya başladı anladıkki sallanmak istemiyor 2 aydır omuzumuza koyuyor başını öyle yatıyor yada emerken sizinkide artık sallanmak istemiyor olabilir sizde omuzunuza alın ninni söyleyin sakinleştirirseniz belki başarılı olabilirsiniz çok şükür biz sallamaktan kurtulduk darısı size:)))


Idil_79

Merhabalar,

Asıl sıkıntı şu ki kızım hep omzumda uyurdu ve 1 ay önceye kadar sallanmak nedir bilmiyordu, annem baktığı ve onu başka türlü uyutamadığı için ne yazıkki yeni ve kötü bir alışkanlık elde etti ama sorunum ben sallayarak uyutamıyorum, onda uyuyormuş ama bende uyumuyor :( ve ben sallamak da istemiyorum. Bakıcınızı nereden buldunuz? Bu arada benim de acilen birine ihtiyacım var bu böyle gitmeyecek. :( Küçükyalı'da oturuyorum.

Teşekkürler,


GOGO05

bakıcımı arkadaşlara haber vermiştim onlarla birlikte buldum memnunmusun dersen işte onu bende bilmiyorum çok şükür iyi davranıyor dayak falan yok oğlum çok seviyor bizi mahvediyor ama bakıcısı hem kolay yediriyor hem kolay yatırıyor maşallah diyeyim ama istediğim kadar temiz değil ama napalım buna şükür diyorum tabi bu arada evde kamerada var sizde mutlaka taktırın derim ben çok küçük bir ildeyim o yüzden bakıcı bulmak zor olmadı allah yardımcınız olsun sizin iş zor istanbul gibi bi yerde.birde sze tavsiyem sakın inatlaşmayın uyumak istemiyorsa zorlamayın ben akşam oyuncaklarını topluyorum yerede küçük bir yastık koyuyorum hadi gel dandini yap diyorum bazen öylede uyuyabiliyor yavaş yavaş sende denersen başarabilirsin belki


Idil_79

Evde kamera var, bakıcı konusunda kısa bir deneyimim olmuştu ve taktırmıştım. Aslında ben bakıyor olsam sallanmaktan kurtaymaya çalışacağım ama ne yazıkki annem baktığı için birşey diyemiyorum. Sonuçta uyumadığında huysuzluk yapıyor ve insanı mahfediyor, o da 61 yaşında ve bakmak çok zor oluyor.

Yine de teşekkür ederim.


GOGO05

kötü bir deneyimmi yaşadınız bakıcıylazamilooni

bebeğiniz çok küçük anne kokusunu almadan uyuması zaten zor. ancak sallana sallana sersemlediği için uykuya dalıyordur. ben de sallamak istemediğim için başka yöntemler denedim fakat belli bir yaşa kadar kendi kendilerine uyuma yetileri yok. uzun süredir emzirerek uyutuyorum çok rahat oluyor. bazıları ağlata ağlata kendi haline bırakıp uyutmaya alıştırıyor. çocuk artık duyarsızlaştığı ve annesine güvenini kaybettiği için kendi kendine uyur oluyor. 


Idil_79

Bakıcı ile anlaşamadım o yüzden ayrıldık. Anne kokusu diyorsunuz, düşünün kızım annemde kalıyor ve geceleri - gündüzleri beni görmüyor. :( Sadece akşamları 2 saat yemek+uyutmaya çalışmak. Belki de beni göremediği için sallasam da uyutamıyorum. O yüzden kızımı evime almam şart, bu sebeple de bir bakıcı bulmamız gerekli, hayırlısı ile inşaallah Allah iyi birilerini karşımıza çıkartır :(

Çok teşekkürler,


Idil_79

İnşaallah benim kızım da bir gün bu alışkanlığı kazanır, daha küçükken uyuyordu, işte ne olduysa bakan kişi değiştikten sonra oldu. :(zamilooni

bebeğiniz size doyamadığı için uyumak istemiyordur. gece aynı yatakta yatmanızı tavsiye ederim, en azından gece özlem gidersin. bebeğin anneye en çok ihtiyaç duyduğu zaman 2 yaşına kadar olan dönem. bu dönem anneye doyup doyamadığı, bir ömür kişiliğini etkiliyor. ben psikoloji okudum. ileride problem çekmemek için dikkat etmek lazım. bakıcı da çözüm deil aslında da..


GOGO05

hiç canınızı sıkmayın bizi görmedikleri için çok zor uyuyorlar çünkü özlüyorlar ve onunla ilgilenilsin istiyorlar ben omzuma aldığımda beni parçalıyor hafta sonu öğleden önce uykusuna yatıramıyorum şımarıyor vs hafta içi ise bakıcı en geç 8,30 da yatırmış oluyor düzelecekler merak etmeyin allah iyilerle karşılaştırsınCevaplamak için Üye ol