Atopik egzama

tubaece soruyor: 2

Merhaba bebegime 4

0 günlük ken atopik dermadit tanisi kondu suan 4 aylik hala devam ediyor.artik kol ve bacaklarindada cikiyor.kortizonlu kremlerde kullanıyorum. Bebegi tamamen iyilesen var mı? Kac yasina kadar devam ediyor.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ketrin

benim kızımdada 2 aylıkken ortaya çıkmıştı ilk yanaklarda sonra eklem yerlerinde derken yayılmaya başlamıştı. Bize çocuk doktoru cildi erken doğuma bağlı ve her bebektede olabileceği gibi çok kuru. yıkarnırken haftada bir şampuan sadece başa ve her gün günde 3 kez exipial hydro ile nemlendirme vermişti. Ama öncesinde kortizonlu kremi 3 gün süreyle ince bir tabaka halinde sürerek bizde kullandık ve baskıladık. ardından da atopiclair ve excipial hydro ile nemlendirmeye devam ettik. tamamaen kayboldu 1 ayda. hala nemlendirmeye arar versem baş gösterebiliyor ama eskisi asla değil. geçiyor merak etmeyin ama tadvisini aksatmayın yeterki. biz cildiyeye gitmedik çocuk doktorumux yardımcı olmuştu ve gerçekten düzeldide. şampuan olarak sebamed kullanıyoruz. hergün doğduğundan beri yıkarım ve sadece haftada 1- 2 kez şampuan kullanırm. vücuduna şampuan yada banyo köpüğü kullanmam asla yada başka bişey... sadece banyo sonrası nemlendirme. birde banyo yaptırırken son suyuna bebe yağlarından dökerek omuzlarından itibaren tas ile dökün. ve ardında vücudu ıslakken kurulamadan nemlendiricileri kullanın.


tubaece

Bizim cocuk dr mustelanin şampuanini verdi bebegimin cildini daha cok kuruttu gecen ay cildiye dr goturdum oda nilera diye bi sabun verdi ve sutu yumurtayı yeme dedi sütten gecip yapabilir dedi birde emolium diye nemlendirici kullaniyorum.sizin bebeginiz ne kadarlikCevaplamak için Üye ol