Bağlıca'da kreş önerisi

Haski84 soruyor: 7

Arkadaşlar 26 aylık kızım için Bağlıca'da gönderebileceğim kreş arayışındayım.Önerileriniz varsa alabilirim.Oley kreş hakkında bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


damlaezgi

Merhaba, ben de 3 yaşındaki kızım için arıyorum. 3 gün önce ben de sordum ama soruma cevap veren  olmadı. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta artık eşimle birlikte kreşleri gezmeye başlayacağız. 


Haski84

Damlaezgi evet bana da cevap yazan kimse olmamış.Ben yaz başında Bağlıca'da birkaç kreş dolaşmıştım.Hatta bir tanesini deneyimledik.Şimdi yine arayıştayım.Yarım gün gönderebileceğim bir yer arıyorum.


damlaezgi

Bu hafta sonu 2 kreşle görüştük Esramesra. Her ikiside Bağlıcanın yeni kreşleri. Yeni olmalarından mı annelik iç güdülerimden mi bilmiyorum ama kreşler içime çok sinmedi. Bu hafta içi ve hafta sonu randevulu 3 kreşle daha görüşeceğiz. Ondan sonra değerlendiririz diye düşünüyorum. Karar verirsek  buradan yazarım.


Haski84

Damlaezgi teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.Ben haziran 2018 den beri dolaşıyorum Bağlıca civarındaki kreşleri..Dediğiniz gibi içime sinen tek bir kreş dahi olmadı.Çünkü Bağlıca yeni yerleşim ve açılan kreşler de yeni,deneyimsiz birçoğu da.Görüştüğüm kreşlerden birinde de kamera yokmuş sınıflarda ve kreşin içinde.Çocuğa bi şey olsa kreşteyken nasıl kanıtlayacağız ya da kreştekilere nasıl güveneceğiz aklım almıyor bir türlü.Çayyolu civarındaki kreşler en azından daha köklü ve en az 5-6 yıllık geçmişleri var.Daha deneyimliler,bir şeyler oturmuş durumda kısacası.Hala kreş arıyorum:(


damlaezgi

Yaklaşık 1 aydır Bağlıca'da bütün kreşleri dolaştık esramesra. Genel anlamda hepsinin eğitime bakış açısı aynı, branş derslerinden yabancı dil eğitimlerine kadar. Gezdiğimiz eski kreşlerde artık bir doymuşluk, yeni açılan kreşlerde ise bazı şeylerin tam oturmadığını hissettim. Bu  yüzden gerçek anlamda kızımı sahiplenebileceğini, düzgün eğitim alabileceğini düşündüğüm kreş olarak Düet Anaokuluna olarak karar verdik. Kurucusu Sibel Hoca çok tatlı biri. Kendisi pozitif, öğretmenleri pozitif okulun enerjisi çok yüksek. Eşim ve kızımla 2 kez misafirleri olduk ve her defasında aynı şeyleri hissettim. Bir aksilik olmazsa pazartesi başlıyoruz :-))) 


Haski84

Çok teşekkür ederim paylaşımınız için.Ben de Bağlıca’da birkaç kreş daha dolaştım ama içime sinen bir kreş olmadı.Hepsi çok yeni,başlarındaki kişiler çok tecrübesiz.Hele bir tanesi (kreş sahibi) sorduğum sorulardan çok rahatsız oldu.Menüyü sormam,menüdeki içeriği merak etmiş olmam neden rahatsız eder bi insanı anlamıyorum.Neyse Düet Anaokulu’nu da uygun bir zamanımda dolaşacağım ama.Bu arada nasıl gidiyor,umarım memnun kalmışsınızdır😌


damlaezgi

Tekrar Merhaba haski84, güvenebileceğim ve içime sinen bir kreş bulunca insan eski kreş arayışlarını sorunlarını, sorularını, cevaplarını unutuyor. :-))))   Neredeyse Düet'te 2.ayımız bitti.  İlk başladığımızda az da olsa endişeliydim ne de olsa kızımdan ilk kez ayrılıyordum. :-))  İlk gün hariç ilk hafta kızım her sabah ağlayarak gitti. İnanılmaz sabırla ve özel ilgiyle karşıladılar. İkinci hafta 1-2 gün daha aynı süreci yaşadıktan sonra kızım alıştı. Başladıktan hemen hemen 3 - 3,5 hafta kadar yarım gün gittik. Sonra kızımı kreşten almaya gittiğimde, biraz daha kalmak istediğini bir kaç kez söylediği için tam güne geçtik.  Kreşe başlamadan önceki en büyük problemimiz olan yemek yememe sorunumuz ve tuvalet problemimizi zamana yayarak çözdüler. Yemek menüsü  ve  veli bilgilendirme de çok şeffaf,değişik bir sistemleri var.  Buna ilaveten de istediğim zaman Sibel Hanım'ı arayıp bilgi alabiliyorum ki benim için inanılmaz artı bu durum. Şu an devam ediyoruz ve çok mutluyuz. Siz ne yaptınız kızınıza uygun bir kreş bulabildiniz mi?Cevaplamak için Üye ol