Kısa gündüz uykuları

rhoda soruyor: 9

Bebeğim 5,5 aylık. Düzenli gündüz uykuları vardı 3 aydan itibaren. Ama son bir aydır en fazla 40 dk uykuda tutabiliyorum. Keyifli olsa uykusunu aldı diyeceğim ama 1 saat geçmeden gözlerini kaşımaya mızmızlanmaya başlıyor. Bu durumla karşılaşan anneler var mı? Biliyorum uyku eğitimi veremedim onum cezasını çekiyorum. Geceleri de çok sık uyanıyor zaten.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


karam32

Benim de oğlum o dönemde aynıydı yarım saat kadar uyurdu sonrası mizmiz ne gece de cok sık uyanirdi ne gündüz dinlenebiliyordum.. birkaç ay sonra düzene girer diye düşünüyorum. Sanirim o aylarda bu sekilde duzensizlikler olabiliyor uyku konusunda..Oğlum 8 aylıkken uyku eğitimine başladım gece uykusu da düzene girdi. Inşallah sizinki de yakın zamanda düzene girer. Kolaylıklar diliyorum.


ema_emine

Gece emziriyorsaniz; gece emzirmeyi kesin derim gündüz emzirmeye devam bizim bu şekilde düzene girmişti.


rhoda

Çok teşekkürler. Gece uyandığında bazen sallayarak geri uyutuyorum ama bazen de emmeden uyumuyor. Genelde gece 3 saatte bir emiyor. Umarım düzelir zamanla. Dediğiniz gibi ne gündüz ne gece uykum var doğru düzgün.


ipekkgulnur

Gece uykusuna kaçta yatıyor. Gece erken uyutmak gündüz uykularını da uzatmisti bizde. Bir ara 15 dk ya inmişti gündüz uykularınız.ayazlali

Once geceyi duzeltin, gunduz kendiliginden duzelir. Gece emzirmeyi azaltin, o zaten gunduz daha cok emmeye baslar, ac kalmaz. Gece 3 yerine 4 saatte bir emzirin, zaman tutun az emzirin, ya da babayi gonderin birkac gece, memesiz sakinlestirsin. Tabi en guzeli aksam uykusuyla baslayarak uyku egitimi vermek. Erken yatirmak da onemli, onceki yorumcunun dedigi gibi. 5:30-6:30 kadar erken olabiliriyor 6 aylik bebegin gece uykusu saati.


sdtulsa

.Uyku sorunumuzla ilgili bisey diyemicem benim kizim oyleydi ama 45 dk asla gecmedi belli aya kadar cok hassasti uykusu. Ben sunu sormak istiyorum benim oglumla ayni ayda oglunuz uykusununalmis karni tok ama cogu zaman saatlerce agliyor sakinlesmiyor. Degisik bi Glama dr sordum tatmin edici bi cvp vermedi. Sizde de boyle bi durymlar var mi ya da diger arkadaslarda ne olabilir?


rhoda

sdtulsa gaz problemi mi var acaba? reflusu varsa o da yapabilir. benim ogulm da zaman zaman oyle yapiyor ama o sanirim uykusunu alamadigi icin.


sdtulsa

Dr da değerlendirdi gaz reflü kızımda vardı ordan biliyorum oğlumda yok ordan eminim reflü değil. Uykuyageçiş olay zaten ne emzirme ne kucakta pışpışlama aglamadan kesinlikle geçmiyor çok kıpır kıpır baya uğraşıyoruz. 2 -2.30 saaate bir uykusu geliyor sizde durum nasıl? Uyku suresi değişken ama


rhoda

sdtulsa bizde de durum aynı.


Cevaplamak için Üye ol