1 Yaş Aşısı ve Alerji

ayse_deniz soruyor: 4

Merhabalar
Oğlum yakında 1 yaşını doldurucak. 3 . aydan itibaren inek sütü alerjisi ve çoklu besin alerjisi için tedavi görüyoruz. Yumurtayada alerjimiz var. Dolayısıyla bu aşının bizde alerji yapma ihtimali var. Bizimle aynı durumda olup bu aşıyı yaptıran anneler, aşıyı tam bir yaşındamı yaptırdınız yoksa bir kaç ay bekledinizmi? Aşıyı yaptırmadan önce herhangi bir önlem alındı mı? Aşı yapıldıktan sonra gözlem altında tutuldunuz mu; ne kader süreyle ? Teşekkürler ...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nutra

Artun 2 hafta önce 1 yaş aşılarını (pnömokok ve kkk) oldu. biraz ateşlendi. başka da bir sıkıntı yaşamadık. yalnız yanlış bilmiyorsam su çiçeği aşısı laktoz içeriyor ve 12. ay itibarıyla vurulabliyor. bizim doktorumuz su çiçeği aşısını sonra yapacağını söyledi.


Tosuncuk

süt alerjimiz ve yumurta beyazına alerjimiz var ( bilmediğim daha bir çok şeye alerjisi olduğunu düşünüyorum ) Bizde sorun olmadı.Aşımızı olduk.hatta bir yaş aşısı denen şey kızamık değil mi.Biz o aşıyı salgın var diye 9. ayımızda olduk.Sonra 14. ayda tekrarladık.


ayse_deniz

Teşekkür ederim önümüzdeki hafta aşısını yaptırmaya karar verdim. Nutra su çiçeği aşısında laktoz olduğunu bilmiyordum. Hatırlattığın için sağol onuda dr una danışayım.


elif_mami

merhaba, sorunuzu yeni gördüm.. benim oğlumda da süt ve yumurta akı alerjisi çıktı ve alerji doktorumuz önce alerji testini, alerjisi çıkınca da "kkk" aşısını kendisi yaptı ve yaşından 20gün önceydi, bir sorun çıkmaz demişti..aşı sonrası da çok şükür birşey olmadı.. aşının zamanını geçirmemek gerekir diye biliyorum, alerji doktorunuz varsa bir danışın bence... su çiçeği aşısını henüz yaptırmadık ama ben de şu an araştırıyorum, alerji doktoruna da bir danışacağım..Cevaplamak için Üye ol