adanada pedagog?

sevcanvet soruyor: 8

adanada önerebileceğiniz pedagog varmı? (acil)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CokBilmis

Türkiye'de pedagoji bölümü kapatılalı çok olduğundan artık pedagog yok sanırım piyasa. Çocuk ve ergen gelişimi alanında çalışan bir psikolog ya da psikiyatr işinizi görür sanırım.


sevcanvet

hımmm bunu gerçekten bilmiyordum...


fistikcik

Merakımı bağışlarsanız bebeğiniz 4 aylık görünüyor, bu ayda neden pedagog ihtiyacı duydunuz ? (Gereksiz bir soru olduysa kusura bakmayın, cevaplamayabilirsiniz)


sevcanvet

o sıra biraz ailevi problemlerim vardı, bebeğin geleceği konusunda endişelenmiştim, evde bağırışmalar oluyordu ve bende depresyondaydım hemen ailemin yanına gitttim evlilik danışmanınada kendim gittim, şu anda geri döndüm herşey yolunda ancak artık öğrendik tartışacağımız zaman oyun halısına bırakıp odadan çıkıyoruz minicik  bebek ama hemen anlıyor bağırışma olunca etkileniyor, pedagog bulamadım ancak çocuk doktoru ve evlilik danışmanının söylediklerini yazayım, bebek ilk yılında yalnız anneye ihtiyaç duyuyor ve anne mutluysa oda mutlu oluyor anne mutsuzsa hemen etkileniyor, bu yüzden öncelik annenin mutlu olmasıCokBilmis

Bu durumda bence sizin düzenli olarak bir psikoloğa gitmeniz, bebeğiniz için en hayırlısı olur. Henüz lohusa sayılırsınız. Psikolojinizi sağlam tutmanız lazım.

Evlilik danışmanı dediğiniz psikolog muydu?

Kimsenin uzmanlık alanı konusunda laf söylemek istemem ama ben küçükken evde tartışma olacağı zaman beni odama gönderirlerdi. O odada çektiklerimi bir ben bilirim. Gerçi sizinki daha çok küçük ama belki bağırışma olduğu sırada annenin tenine değmek isteyebilir? Psikoloğa ayrıntılı sorun bence.


sevcanvet

evlilik danışmanı piskyatrisdi uzmanlık alanı yalnızca evlilik danışmanlığı, o doktor bebeğin tartışmaları anlayacağını, benim üzüntümü anlayacağını söyledi çocuk doktoruda hemen hemen aynı şeyleri söyledi, benim evde en uzak yere gidiyoruz ses duyulmuyor ama büyüyünce sizin dediğiniz gibi olabilir ayrı odada olduğu halde kavgaya gittiğimizi anlayabilir, sanırım ileride birde detaylı olarak bu konuları araştırmak grekecek


sevcanvet

çook şükür lohusalığı atlattım bende depresyona girmiştim şimdi çok daha iyiyim


CokBilmis

"Hııı, tabi tabi" demek istiyorum size :) Ben de "lohusalık yaşamadım hiç" diyordum. Ama şimdi geri dönüp baktığımda neredeyse 14 ay filan kafamda bir bulutla yaşamışım resmen. Sadece uyku düzensizliği bile insanın dengesini bozmaya yeter zaten. O dönemde sağlıklı karar verilemiyor bence.


Cevaplamak için Üye ol