Yatak koruması ?

sunny soruyor: 6

Park yatağımız artık kısa gelmeye başladı. Odasında büyük yatak var parmaklıkları var ama artık parmaklıklara tırmanmaya başladı. Hatta bir keresinde düştü. Parmaklıklardan atlamaya çalışmasını nasıl önleyebilirim ? fİKRİ Olan ?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


esinci

parmaklıkların ne şekilde birbirine bağlı olduğunu bilmiyorum ama biz bir tarafındaki parmaklığı çıkarıp boş kalan tarafta yere büyük minderler koyarak çare bulmuştuk sonrasında da aşama aşama normal yatağa geçtik.


lopikcim

Benim kızım da parmaklıkları aşıp atlamıştı, ama göğüs hizasına gelen şeyi nasıl aştığını ilk anda aklımız kesmese de sonraki bir başka denemesinin tam ortasında yatak koruyucuları( adını tam bilmiyorum başını kenarlara çarpmasın diye yatağın parmaklıklarının iç kısmına konulan mindervari şeyler) basamak olarak kullandığını gördük, anında attık onları yerine çok daha kısa bir koruyucu aldık( ikeadan 10-15 cm yüksekliğinde), bacaklarını parmaklıklar arasına soktuğu için bir şey koyma ihtiyacı duyduğumdan aldım bu son koruyucuyu, yoksa kafasını  tahtalara çarpsa da canı acımıyor


mmmmm

yatagin bir kenarini(veya ikisini de) indirirseniz boyle bir sorununuz kalmaz. zaten cocugunuz 18 aylik oldugu icin uyaninca yataktan cikmak istemesi cok dogal. siz olsaniz siz de atlardiniz parmakliklar arkasinda olsaniz.


mmmmm

bir de soylemeden gecemeyecegim, park yataklar anne baba icin pratik olsa da cocuk icin iyi degil, cunku cocuk uyurken fazla hava dolasimi olmuyor(4 bir yani naylon kumas ile cevrili). onun icin en az 2 tarafi acik parmaklikli yataklari tercih etmek gerek. park yatak(yani travel bed) yolculukta kullanmak amacli portatif bir yatak cesididir. gunluk kullanilmasi onerilmez.


barok

parmaklığı çıkarıp yanına yatak bariyeri taktık biz gayet rahat 


sunny

yatak bariyerini ikea dan mı aldınız peki ?Cevaplamak için Üye ol