Su içmeyi nasıl sevdirebilirim?

kayaveannesi soruyor: 6

oğlum ek gıdalara geçeli 1 ay oluyor.. neyse ki yemeyle ilgili çok bi sıkıntımız olmadı lakin, birşey içiremiyorum yavruya! rezene papatya gibi bitki çayları şöyle dursun suyu bile zorla birkaç kaşık içiyor.. sadece dişlerini tıngırdatmayı sevdiğinden suyu bardakla biraz içirebiliyorum...suyu ya da bitki çaylarını nasıl sevdirsem acaba? (meyve sularını da kaşıkla döke saça da olsa biraz içiyor)

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


_yasemen_

bnm oğlumda öyleydi su içmeyi zmnla kendi seecektir.yemek arası su içirmeyi denesen iyi gelir belki.bnmki kendiliğinden içmeye başladı yaz zmnı özellikle arttı isteği


ozgu_naz

karşısında bol bol su için.bu da bir alışkanlık sonuçta.kızım bizi göre göre şimdi kocaman pet şişeden içiyor suyu:)


CokBilmis

Benim kızım hala emiyor ve su haricinde hiçbir içeceği düzenli içimiyor. Ancak merak ederse 1-2 yudum alır. Sütü de ben kahvaltıda yulafla filan vererek içmesini sağlıyorum, yoksa onu da içmek istemiyor aslında.

Kış döneminde su ihtiyacını anne sütünden karşılayabilir.

Ama bebeklerde şöyle bir durum oluyor: Susuyorlar ama bu hissin ne anlama geldğini anlayamıyor, çözüm bulamıyor ve gerilip sinirleniyorlar. Buna karşı erişebileceği yerlerde su bulundurup, sık sık teklif etmek gerekiyor. Canı çekerse içer zaten. Canı çekmiyorsa su ihtiyacı yok demektir.


kayaveannesi

babası da ben de çok su içiyoruz yanında, o zaman heveslenip istiyor o da ama oyun oynayıp bırakıyor  sonra,bir yandan da emmeye devam ettiği için çok ısrarcı olmuyorum ama öğünlerden sonra sanki benim içim yanıyor, o da içsin istiyorum biraz..bitki çaylarına gelince, doğduğundan beri yoğun bi gaz problemi vardı, hatta arada bir conformil içiyor bunun için.. rezeneyi de özellikle içmesini istedim ama sevemedi herhalde..

cevaplarınız için çok teşekkürler, tavsiyelerinize uyup zamana bırakacağım en iyisi...


olivia

Cocuklar susadiklarini anlamlandiramaz. Siz teklif etmelisiniz renkli pipetler faydalı olabilir benim oğlum renkli pipetlerle alıştı şimdi sorunsuz bardaktan devam ediyor kolaylıklar dilerim


ozgeoyku

Biraz ılık teklıf edebılırsınız bızede ıcmeyınce ebemız soylemıstı sonra alıstı zaten...
Cevaplamak için Üye ol