Göz kayması

kuzusum soruyor: 10

Merhaba, bebeğim 5 aylık ve ben bir süre önce gözünde içe doğru bir kayma farkettim. Çocuk doktorumuz göz tembelliği olabileceğini söyledi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bana önerebileceğiniz  bir çocuk göz doktoru var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


GOGO05

bizdede vardı çok belirgin olmamakla birlikta 1 yaşından sonra geçer dediler geçti çok şükür bebeklerde olabiliyor ama zamanla geçiyor inşallah sizinkide öyledir geçmiş olsun


aytul79

Benim kızım 30 haftalık prematüre doğdu. Erken doğan bebeklerde göz gelişimini tamamlayamadığı için göz kayması yada tembelliği olabilirmiş. bebeğim 9 aylıkken farkettik. İsim yapmış 3 özel göz hastanesine götürdük. 3 ünden de aldığımız cevap aynı oldu. 2 yaşına kadar bekleyelim kendiliğinden geçebilir. Eğer geçmezse müdahele etmemiz gerekir dediler ve bekledik. 2 yaşını doldurduktan sonra da gözünde bir düzelme olmadı. Daha sonra hemen ameliyata karar verdiler. Fakat içime sinmedi ve operasyonu yaptırmadım. Biraz daha araştırma yapınca Marmara Üniversitesi'nde Prof.Dr.Mehdi Süha Öğüt'ü keşfettim. Fakat hastanede o kadar fazla sıra var ki geçen haziran ayında randevu aldım. 29 Mart 2012'ye gün verdiler. O kadar bekleyemeceğim için Bağdat caddesindeki muayenehanesine gittim. Bize 3 aylık göz kapama egzersizi verdi. Operasyonun şart olduğunu fakat egzersiz yapmadan operasyon olursa düşük verim alacağını söyledi. Çocukların göz gelişimi 7 yaşına kadar sürermiş. Bu zaman zarfında tedavi edilmesi çok önemli. Elbette her hastalıkta olduğu gibi erken tanı çok önemli. henüz 5 aylıkken keşfetmişsiniz. Kesinlikle geçer diye beklemeyin lütfen. Sevgiler...


ema

Göz kaymaları iki yaşına kadar tedavi edilmezse şuanki tıp şartlarında tedavi yok diye biliyorum inş geçici bir durumdur.Genetik faktörlere bağlı genel olarak ailede varsa muhakkak üzerine düşün derim neresi için iyi bir dr sorduğunuza bağlı.


kuzusum

 Cevaplarınız için teşekkür ederim. İstanbul'dayım. İstanbul'da iyi bir doktor arıyorum.


jildando

yeditepe göz de şule ziylan a götürebilirsiniz.
Biz de dahil olmak üzere burda götüren çok insan var ve hepside memnun bildiğim kadarı ile.
Çocuk göz doktorudur, ve çok güzel ilişki kurar çocuklarla. Sorularınıza da üşenmeden uzun uzun cevap verir.silky

merhaba,
6 aylık olana kadar gozde kaymalar normal diye biliyorum.
Kızım 19 aylık. 1-2 ay once bizde sag gozunde kayma fark ederek doktora goturduk. Doktor kontrolunde gozde kayma olmadıgı ortaya cıktı. Burun kemikleri henuz gelismedigi icin gozun beyazını daha az gorurmusuz ve cocuk buyudukce bu durumda duzelirmis. Ama tabikide goz kaymasından suphelenen her anne babanın bebegini mutlaka kontrole goturmesi gerektigini soylemisti doktorumuz. Biz kızımızı acıbadem maslak hastanesinde Banu hn a goturmustuk, oldukca memnun kalmıstık.


zuzususam

Ahhh ben de bu soruyu soracaktim, gunlerdir kafami mesgul ediyor. Biz de kızımızda goz kaymasi olduğunu düşünerek goz doktoruna gittik. Muayene sonrası doktor herhangi bir goz bozukluğu olmadıgını, kayma da görmediğini söyledi. Ama ben kızımın gözünün kaydığını görüyorum, hatta esim de gördü. Özellikle sag gözünde ve genellikle boş bakarken oluyor. En cok da yemek yedirirken görüyorum. Bugun gene gördüm kayarken ve cok canım sıkıldı yine. Ben disa dogru kayma görüyorum üstelik. İce kaymalar genelde burun kökleri olmadıgı icin kayıyormuş gibi göründüğünden olur demişti doktor. Disa dogru kayma normal degil, takip edin dedi. Dönemsel kaymalar görülebilir falan filan da dedi ama hiç tatmin olmadım. Başka bir goz doktoruna daha götüreceğim sanırım. Bunun gibi seyler ihmale gelmez diye düşünüyorum.


kuzusum

Cevaplarınız için tekrar teşekkürler. Kızımı bugün doktora götürdük. Doktor burun kemiklerinin tam oturmamış olması nedeniyle bir göz yanılgısı olduğu, ilerleyen zamanda bunun düzeleceğini söyledi. Dolayısıyla bir sorun yok çok şükür.

Zuzususam İstanbuldaysanız size Kadıköy Florance Nightingale hastanesi göz doktorlarından Prof. Tomris Şengör'ü tavsiye ederim. Ben kızımı ona götürdüm ve inanılmaz memnun kaldım. Çok ilgiliydi çok dikkatli muayene etti ve bebekle iletişimi çok çok iyiydi. Sorularımıza ayrıntılı biçimde cevap verdi. Dilerim sizin kızınızda da bir sorun çıkmaz.zuzususam

Kizinizin iyi olmasına cok aevindim. İstanbul'da değilim maalesef, keske olsaydım. Mersin'de yasıyoruz ve doktor sıkıntısı çekiyoruz burada. Adana'da bir Prof. a muayene olacağız bu Cumartesi. İnşallah bir sorun çıkmaz diye dua ediyorum.


seres_esra

bazı bebeklerde yalancı şaşılık diye bir durum olabiliyor göz kasları gelişmediği için benim kızımda da vardı hatta resimlerindende fark ediyorum biri içe doğru kayıyo ama şu an 2 yaşına girecek düzeldi 
Cevaplamak için Üye ol