Göz kayması

kuzusum soruyor: 3

Merhaba, bebeğim 5 aylık ve ben bir süre önce gözünde içe doğru bir kayma farkettim. Çocuk doktorumuz göz tembelliği olabileceğini söyledi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bana önerebileceğiniz  bir çocuk göz doktoru var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


kuzusum

Zuzususam hayırlı haberlerinizi okuruz inşallah.  Seres sizin kızınızda da geçmiş olmasına sevindim. Allah herkese kuzularını sağlıkla büyütmelerini nasip etsin.


zuzususam

buraya yazmayı unutmuşum son durumu, adana'da aysel pelit adında bir prof. a götürdük kızımızı. ben birkaç fotoğraf çekmiştim, onları gösterdik evet kayma var dedi, ilaç damlatıp muayene etti ve göz sinirlerinde bir problem olmadığını söyledi. gözleri de bozuk değil. kayma uyanık olduğu saatlerin yarısı kadar süre oluyorsa dikkate alınır dedi. bizimki saniyelik kaymalar, sürekliliği yok. odaklanınca toparlıyor zaten. kendisinin toparlaması iyi bir şey dedi.

benim de bazen sol gözüm kayar dalınca falan. beni de muayene etti :) gizli göz kayması diyoruz buna dedi. benim de her iki gözümde kayma olduğunu ve kızımdaki durumun da genetik olduğunu düşündüğünü söyledi ve takip edeceğiz dedi. 6 ay sonra tekrar muayene olacak. kızım babasının kopyası benden de ala ala göz kaymasını almış, aferin kızıma...


kuzusum

Cok gecmis olsun zuzususam. Insallah 6 aylik takip suresince de sorun olmadigini anlarsiniz/
Cevaplamak için Üye ol