uykusuzlukla nasıl basediyorsunuz?

kuzununannesi soruyor: 10

sanırım henuz adapte olamadım yeni hayatıma..

lakin sürekli bi koşturmaca halindeyim, dinlenmem sadece yatagıma yattıgımda mumkun oluyor

iş, eş, bebek,ev işi tum zamanımı alıyor, sacımı taramaya bile vaktim olmuyor desem yeridir

tum bu yogun tempoma ragmen, sevgili(!) kocam bana sormadan misafir davet etmekten cekinmiyor.. şimdi ben nereden calıp misafire zaman ayırayım, oglumdan mı ev işinden mi (batmasını saniyelik mesele) ,işimden mi ?? kendime ayıracak vaktim yokki ondan calıp vereyim..

offfffffffffffffffffff çıldırmak uzereyim:(((

sevgili kocam(!) dun bana sormadan iftara misafir davet etti.. gun boyu cocugumdan caldıgım zamanda hazırlıgımı yaptım.. iftarı yaptık misafiri ağırladım, gece 12 de giden misafirin ardından kalan bulasıkları toparladım ve 12:30 dan 2 ye kadar ütü yaptım.. o saatten sonra miniğin ertesi gun hazırlıgını yaptım, duş aldım ve tam yatacakken kocama sahur hazırlamam gerektiğini hatırladım.. kendisine özellikle sordum "kalkacaksan hazırlayayım" diye, "hazırla" dedi.. tekrar sordum kalkacagım dedi.. neyse hazırladım ve UYUDU, KALKMADI!!


hem uykumdan caldı hem zamanımdan caldı

bide oda yetmedi, özür dileyecegi yerde,bi guzel beni azarladı sabah, uykusunda rahat vermişyormusum

ben şimdi ne yapayım?? uykusuz uykusuz işe geldim ona mı yanayım, sabah oglumla bi 5 dk bile ilgilenemedim (okadarki, babanneye kakalı gitti) ona mı yanayım..

offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff iflas ettim artık, snirlerim alt üst, yorgunum, uykusuzum ve artık canımdan bezdim :(((

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Loxodonta

Seni çok iyi anlıyorum. Bebek olduktan sonra daha önce yapmadığımız işler eklenince gerçekten çok yorucu ve bunaltıcı oluyor. Kendini kötü hissetmekte çok haklısın. Ben de benzer durumlar yaşadım, sanırım herkes yaşamıştır. Bu tür durumlarda eşin desteği önemli. Mesela benim eşim sahuru kendisi hazırlıyor. Henüz işe başlamamış olmama rağmen kalkmamı istemiyor. Bence eşinle konuşup durumu kesin şekilde dile getirebilirsin. Tabii eşini tanımıyorum ama belki sen kararlı konuşursan sana yardımcı olabilir. Bazen erkeklerin bu durumu anlaması gerçekten pek mümkün olmuyor. Birçok arkadaşımda gördüm bu durumu. Bilmiyorum tabii eşinle bu durumu paylaştın mı ama mutlaka O'na işler böyle giderse yorgunluktan bayılacağını ya da çıldıracağını anlat.

Ben özellikle doğumdan sonra ütü olayını azalttım. Hem sıcaklardan hem de zamansızlıktan. Hele de ek gıdaya geçince kızım günde 3-4 body değiştirince ben de ütülemekten vazgeçtim. Ütülemeyince sorun olacağını düşünmüyorum. Kendi çamaşırlarımızda da gömlek, pantalon ya da t-shirt dışında pek birşey ütülemiyorum. Böylece ütüden kalan zamanı kendime ya da kızıma kullanabiliyorum.

Evde en çok zamanı alan şeylerden diğeri de yemek yapmak. Ben zaman olunca biraz topluca yapıp ya da yaptığım bir yemeği fazla yapıp kalanı dondurucuya koyuyorum. Gerçekten çok işe yarıyor, hele de böyle son anda misafirler geliyorsa.

İşyerinde vaktin olduğunda mesela öğle tatilinde mutlaka kendine vakit ayır. Git bir yerde kahve iç ya da ne biliyim bir yerde boş boş otur. Gerçekten çok işe yarıyor. Çünkü moral bozuk olunca bebekle çok iyi vakit geçirilemiyor ve bu dönemler bir daha geri gelmeyecek. O yüzden kendine dikkat et, ev işlerini azalt, ev biraz kirli olsa hiçbirşey olmaz. İnan sen ve bebeğinden daha önemli değil hiçbirşey.....


kuzununannesi

TEŞEKKÜRLER LOXODONTA

BENMİ ABARTIYORUM DİYORUM AMA İNAN HALİM KALMADI ARTIK

HERGUN AYNI OLMASADA BENZER SEYLER YASIYORUZ, VE BEN ARTIK İFLAS ETTİM:(((

DESTEGİN İÇİN TEŞEKKÜRLER GERCEKTEN, YAZDIKLARINI OKURKEN BENİ ANLAYAN BİRİLERİNİN OLDUGUNU HİİSSETTİM VE GÖZLERİM DOLDU..

ANLAYAN BİRİLERİNİN VARLIGI BİLE RAHATLATIYOR İNSANI İNAN.. HAFİFLEDİGİMİ HİSSETTİM

TEŞEKKÜR EDİYORUM..


Ozgeerdogan

Sabır...Herşey yoluna girecek ama hiçbirşey eskisi gibi olmayacak...Eşinizle konuşun, işler daha da zora girmeden önce anlayış isteyin, gerekirse aile büyüklerinizden destek isteyin.Benim kızım 3 yaşında ve yeni bir bebeğimiz olacak, durum daha da vahim yani...:)


ikicocukannesi

boyle bir baslık vardı, bulayım.

kolaylık diliyorum,

yazacak bir sey bulamadım.
Yasemina

evet maalesef erkek bunyesinde eve bebek geldikten sonra herhangi bir daralma yasanmıyor. Sizinki bir parca rahat bir kisilik anladıgım kadarıyla, benimki de sorumluluk duygusundan oldukca muaf tutar kendisini,  en ufak bir terslikte pes eder, bir de hemen hareket gecilmesi gereken durumlarda ya eli ayagi birbirine karısır ya hata yapar ya da hicbirsey yapamaz. Ben bunca zamandir sinirimi kızıma indirekt bir sekilde kanalize ettigimin farkına vardım gecenlerde, aslında halletmem gereken bir ilişki hesabı var ortada.

Ama sunu anlayamadım bilesiniz: sahuru icin hazırlıgını kendisi yapamıyor mu.. sizin bunca yorgunlugunuza ragmen.. ornegin evde oruc tutan benim ama cok yoruldum diye esime bunu hazırlatmam cunku tutmayan, tutmayacak olan bir insan. Bu kisisel bir yukumlukuk degil mi yani bir catal bicak bir de tabak koymak masaya...


kuzununannesi

:) ORUÇ KONUSUNA HİÇ GİRMEYELİM

YOKSA ANLATACAK COK SEY VAR :))


Yasemina

sorma sorma bir dolu roman olur

komik birsey anlatayım da gulun o zaman:

gecen gece sahura kalktım disarda biraktigim bir parca ekmekle dolaptaki peyniri yiyecektim

bir baktım ki kolumda karınca, takip ettim baktım bunların cıkıs noktası ekmegin ici kaynıyor megersem karınca ekmekte, sagolsun evimizde donem donem bu haywanlar belirir be anlayamadıgım ekmegin ne tur bir cazibesi vardır ekmek iste

karınca ayıkladım bol bol sahurda
walla kalmıs mıdır bilmiyorum artık ayıklamaktaan bir hal oldum artık koydum peyrini icine yedim gitti yemesem ac kalıcam yesem karınca cıkabilir yedim gitti

boyle kepazelikler de varkuzununannesi

:) AFİYET OLSUN


sevilkonal

bence ev işleri konusunda biraz daha az titiz olmak gerekiyor. ben bu şekilde buldum çaresini. bırakın biraz da dağınık olsun (pis değil tabiki). mesela çarşaflar ütülenmeyebilir de. yada daha az zahmetli yemekler yaparak. ama şu bi gerçek zamanla insan herşeye alışıyor. o kadar alışıyor ki koşturmaya ve kendi için bişey yapmamaya biraz boş vakit bulunca ne yapacağını bilemeyip karar verene kadar hiç bişey yapamadan o boş vaktide de bitiriyor :)Cevaplamak için Üye ol