uykusuzlukla nasıl basediyorsunuz?

kuzununannesi soruyor: 2

sanırım henuz adapte olamadım yeni hayatıma..

lakin sürekli bi koşturmaca halindeyim, dinlenmem sadece yatagıma yattıgımda mumkun oluyor

iş, eş, bebek,ev işi tum zamanımı alıyor, sacımı taramaya bile vaktim olmuyor desem yeridir

tum bu yogun tempoma ragmen, sevgili(!) kocam bana sormadan misafir davet etmekten cekinmiyor.. şimdi ben nereden calıp misafire zaman ayırayım, oglumdan mı ev işinden mi (batmasını saniyelik mesele) ,işimden mi ?? kendime ayıracak vaktim yokki ondan calıp vereyim..

offfffffffffffffffffff çıldırmak uzereyim:(((

sevgili kocam(!) dun bana sormadan iftara misafir davet etti.. gun boyu cocugumdan caldıgım zamanda hazırlıgımı yaptım.. iftarı yaptık misafiri ağırladım, gece 12 de giden misafirin ardından kalan bulasıkları toparladım ve 12:30 dan 2 ye kadar ütü yaptım.. o saatten sonra miniğin ertesi gun hazırlıgını yaptım, duş aldım ve tam yatacakken kocama sahur hazırlamam gerektiğini hatırladım.. kendisine özellikle sordum "kalkacaksan hazırlayayım" diye, "hazırla" dedi.. tekrar sordum kalkacagım dedi.. neyse hazırladım ve UYUDU, KALKMADI!!


hem uykumdan caldı hem zamanımdan caldı

bide oda yetmedi, özür dileyecegi yerde,bi guzel beni azarladı sabah, uykusunda rahat vermişyormusum

ben şimdi ne yapayım?? uykusuz uykusuz işe geldim ona mı yanayım, sabah oglumla bi 5 dk bile ilgilenemedim (okadarki, babanneye kakalı gitti) ona mı yanayım..

offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff iflas ettim artık, snirlerim alt üst, yorgunum, uykusuzum ve artık canımdan bezdim :(((

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


othilia

Babaların her konuda destek olmasının insani ve ailevi gerekliliğinin yanı sıra, madem oruç tutan, inanan bir insan, İslam'da annenin görevi sayılan çocukları en iyi şekilde eğitmek dışında kalan tüm konularda anneye yardım edilmesinin gerekliliği konusunda çok fazla bilgi mevcut. Bu konuya ilişkin sitelerden de benzer başlıklar bulabilirsiniz. Belki mübarek günde dikkatini çekmeyi başarır, en azından kendi ütüsünü yapmasını ya da sahurunu hazırlamasını rica edebilirsiniz. Zira bu şekilde ne siz sağlıklı olabilirsiniz, ne de aileniz.

Sevilkonal'a da kesinlikle katılıyorum. Bebekli evler her daim düzenli olamaz, olmayıversin hatta. Hatta temiz de olamaz. GGözünüzün önündeki karmaşalığı yok edin yeter bence. Şunu unutmamak gerek, siz hastalanırsanız, bebişin bakımı aksayacak, bakımı aksadı diye siz kendinizi daha kötü hissedeceksiniz ve bu böyle sürüp gidecek. İyi bakın kendinize. Akşamdan mutfak toplanmayınca dünyanın sonu gelmiyor, emin olun, kendi pasaklılığımdan biliyorum :)

Allah kolaylık ve sabır versin.


selencem

Bence karsiniza degil de yaniniza alarak durumunuzu sakince anlatmalisiniz. Siz bu hayatta ortaksiniz, yardim isteyin. Emin olun edecektir. Erkekler cogunlukla cok dusunceli olmuyorlar ama ricadan anliyorlar. Tecrubeyle sabittir :))
Cevaplamak için Üye ol