çocuk doktoru hilal morcan

daghanihal soruyor: 3


prof.dr
hilal mocan hakkında bilgi sahibi olan warmı acaba....lütfen düşüncelerinizi söylermisiniz
Bu soruyu cevapla


13 Cevap


CokBilmis

Kızımı 6 aylıktan bu yana Hilal Mocan'a götürüyorum. 3 yaşına geldi. Henüz 2 kaşık ateş düşürücüden başka ilaç almadı. Gerçi Hilal Hanım antibiyotik bize de verdi ama ben kullanmadım :)

Hilal Hanım'a güveniyorum ben (içgüdüsel olarak). Çok yakından ilgileniyor, en ufak detayı atlamıyor, aşıları kendisi vuruyor, yemesi içmesi ile bile ilgileniyor. Ciddi rahatsızlıkları da tespit edebileceğini düşünüyorum.

Yalnız tabii benim kızım çok sağlıklı. Hiç telefonla kendisini aramak zorunda kalmadım. Hiç ciddi bir rahatsızlığı teşhis etmek zorunda da kalmadı. O nedenle o konularda yorum yapamayacağım.

Ama ilk gittiğimiz doktor 15 dakikada bir randevu alıp kızım ağlarkn muayene ediyordu. Hilal Hanım yarım saatte bir randevu veriyor. Çocuk sakinleşmeden kesinlikle muayene etmiyor. Muayenehanesi zaten oyun odası gibi. KIzım oraya gitmeyi seviyor.


bembeyaz

Hilal mocan tamamen para tuzağı olan bir dr. yapmacık sahte hareketler senden paranı alana kadar muayene eden ama sonrasında telefonla asla kendisine ulaşılamayan dr... yazıkk...!!!! çok pişman oldum gittiğime 


cd2010

Bu ülkede başarılı insanlar nedense hep taşlanır, aşağılanır, karalanır. Alanında 1 numara olan Prof. Dr. Hilal Mocan hakkında bu söylenenlere inanamıyorum. Hele “para tuzağı“ lafı beni şok etti. Hilal hanıma çocuğunuzu muayene ettirmek belki çok ekonomik olmayabilir ama helal olsun ona verilen her kuruş!! Prof. Dr. Hilal Mocan her çocukla milim milim, en az yarım saat ilgilenir, hastalarını takip eder, gece yarıları çekilen bazen çok acil olmayan mesajlara bile cevap verir. Acil bir hastası olduğunda tatilini bile yarıda kesip şehir dışından koşa koşa kliniğine gelen bir insan. en önemlisi gereksiz yere antibiyotik vermez, anlamsız tahliller istemez. ama manasız bir şekilde antibiyotik tedavisine de karşı çıkmaz, gerektiğinde antibiyotiği de doğru dozda verip hastalığı yok eder. verdiği her ilaç yerindedir ve çocuğu hemen ayağa kaldırır. detaycıdır, titizdir, riske girmez, her adımını dikkatli attığı için tanı ve tedavi konusunda hiçbir şey atlamaz. hayatını kurtardığı, ölümden döndürdüğü bebeklerin, çocukların haddi hesabı yok. nokta atışı şeklinde tanı koyar. sadece bebeğin bezini koklayarak bile en az 4-5 hastalığa tanı koyabilir. virüsleri kokusundan tanır. pozitif enerjisiyle kucağına aldığı her ağlayan çocuk anında susar. derdini anlatamayan çocukları o kadar iyi inceler ki dertlerini ağlama şeklinden, bakışlarından anlar. benim erken doğmuş ikizlerimin de doktorudur kendisi. normalde erken doğan bebekler akranlarını boy ve kilo anlamında yıllar sonra yakalarlar. ama benim bebeklerim onun sayesinde doğduktan sadece 3-4 ay sonra bırakın yakalamayı, akranlarını geçtiler bile. prematüre demeye bin şahit lazım yani. Herkes bana "iki çocuğu emziremezsin" dediğinde, Hilal hanım "emzirirsin" demişti. Sayesinde iki bebeği 13 ay anne sütüyle besleyebilmiş, ek gıdalara da sorunsuz bir şekilde geçebilmiş bir anneyim. sayesinde çocuklarım hemen hemen hiç hastalanmadılar, sayesinde hiç beslenme sorunu yaşamadılar, sayesinde hiç uyku sorunu yaşamadılar, sayesinde her anlamda iyi geliştiler, krup ve bronşit gibi herkesin en az 10 gün atlatamadığı hastalıkları bile doğru tanı ve tedaviyle 2-3 günde atlattılar. iyiliklerini saymakla bitiremem, hakkını asla ödeyemem, hatrına her zaman çiğ tavuk yerim. Hilal Mocan biricik doktorumuz bizim, çok büyük bir parçamız. ailemizden biri o. Prof. Dr. Hilal Mocan çok iyi bir çocuk doktoru. Alanında 1 numara. Boşuna 36 yaşında profesör olmamış yani. Ama en önemlisi çok çok iyi bir insan o. hayatta başarılı olmak için ilk önce "insan" olmak gerekiyor zaten...
Cevaplamak için Üye ol