uyku

yaseminun soruyor: 10

merhaba arkadaşlar,
2 uykudan tek uykuya geçince yemek saatleri de değişiyor biraz sanırım,sizler nasıl düzenlediniz,mesela öğle yemeğini kaçta yedirip yatırıyorsunuz?sevgiler

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


fatos

Oğlum öğle uykusuna erken yatıyor. 11-12 gibi. Bir de emerek uyuduğundan öğle yemeğini kalkınca yiyor. Bu da 2.30-3'ü buluyor.


serap

Oğlum tek uykuya geçişte başlarda saat onikiye doğru yedirip uyutmuştum. Çalışıyorum vesaat 12 1 arası yemeğe evde oluyorum. Bizimle birlikte yemesi için yavaş yavaş 12 ye kadar çektim 12,30 gibi hemen uyuyordu:). Şimdi biz gittikten sonra uyuyor çoğu kez.


yaseminun

Sevgili fatoş ve serap cevaplarınız için teşekkürler,sizin oğluşlar ne kadar uyuyor peki öğlen uykusunu?


fatos

ortalama 2 saat. Ama bazen 1 saatte de uyandığı oluyor, 3 saat uyuduğu da.


yaseminun

sevgili fatoş akşam kaçta yatırıyorsun peki,az uyuduğunda dayanabiliyormu akşama kadarfatos

Akşam 8-9 arası uyuyor. Az uyumuşsa 8 de uyuyor en geç. Çok uyumuş ve geç yatmışsa yani öğle uykusunda 3 de uyanmışsa o zaman akşam 9 a kayıyor.


serap

Tek uykuya geçtiğimizde önce öğle uykusu uzun olmuştu canım. En az 3 saat. Şimdi oğlumda 1 ile 3 saat arasında uyku uyuyor. Akşamları ilk zamanlar 7,30 da yatıyordu şimdi 9 a kadar sarkabiliyor. 
Tek uykuya geçiş gerekliliği çok belirgin biçimde sinyallerini vermişti. 2 gündüz uykusu uyuduğu son zamanlar da gece 12 ye kadar uyumuyordu ve geceleri çok sık uyanıyordu. Dişler de rahatsız ediyordu o dönem de. 15 aylıkken geçmiştik tek uykuya.


yaseminun

sevgili serapve fatoş yardımlarınız için teşekkürler  biz de bugün deniyeceğiz tek uykuyu ,dün gece perişan etti beni 2:30 -5 arası uyanıktı ,halbuki hiç huyu değil öyle kalkıp uyanık oturmakserap

Canım Allah yardımcınız olsun;
Bizim de uykusuzdönemlerimiz oluyor. Gecenin yarısı uykusunu alıp uyanıp oyun oynamak istiyor. İşin kötü yanı yoğun bir günün ardından gece 2 gibi şöyle bir ohhh çekip sonunda uyuyabilirim dediğim  zamanlara rastlıyor bu istekler. Sebebi bir çok şey olabilir dişleri, fazla uyuma veya çok yorulma, korkma... Son zamanlarda oğluşu uykudan önce ilgi selinde boğuyorum. yani yatma ritüelimizi kısa kesmeye çalışmak yerine, onu uzun uzun kokluyorum, ninniler söylüyorum, sevgi sözcükleri fısıldıyorum. Çünkü son uyanmalarında sebep bizimle daha çok birlikte olma, ilgi görme isteği gibi geldi bana. Bir süredir maşallahımız var şükürler olsun.  Böyle bir dönem den geçerseniz aklınızda olsun istedim.


Born2beMom

bizde 1 haftadır tek uykuya geçtik. şöyleki, sabahları 8:30- 9:00 gibi uyanıyor. 10 gibi kahvaltımızı yapıyoruz. 12- 12:30 gibi mama içip öğle uykusuna yatıyor ve 2-3 saat uyuyor. yani öğle yemeği 3-4 ten önce olmuyor. 6 gibi meyve veriyorum. 8-8:30 gibi bir öğünü daha var.. 9-9:30 gibi uyuyor. aralarda hiçbirşey vermemeye çalışıyorum çünkü 1-2 çubuk kraker bile yese yemekten sayıyor. zaten çok zor yediriyorum.sıkıntılı yani yemek olayımız..  kolay gelsin sizede..Cevaplamak için Üye ol